Gençlik Haftası Etkinlikleri

Gençlik Haftası Etkinlikleri
Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Kütahya Gençlik Kulübü Derneği tarafından Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında resim, müzik ve graffiti gösterileri sunuldu.

 Lisenin Resim ve Müzik bölümü öğrencileri, Cumhuriyet Caddesi'nde kurulan stantta resim yaparak, gitarla çalınan müzik eşliğinde şarkılar söyledi.
Dernek üyesi gençler de ahşap platforma 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına özel graffiti figürleri işledi.
Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde görevli resim öğretmeni Serdar Sever, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu etkinliğin, insanların ilgisinin güzel sanatlara çekilmesi ve okulun vizyonunun sergilenmesi bakımından önem taşıdığını söyledi.
Genel yetenek sınavlarıyla her yıl resim ve müzik bölümlerine 24'er öğrenci kabul ettiklerini anlatan Sever, kentte güzel sanatlara ilginin artırılması için çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti.
 Sever, yetenekli öğrencilerin okullarına yönlendirilmesiyle okulun kalitesinin artacağına inandığını ifade ederek, Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde resim sergisi düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com