Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:
"Bize gelip, bizde misafir olmak isteyen, bizim yurtlarımızda kalmak isteyen, özel yurtlardan ayrılmak isteyen her öğrenci, bizim yurtlarımıza gelip burada kalabilir"

BARTIN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bize gelip, bizde misafir olmak isteyen, bizim yurtlarımızda kalmak isteyen, özel yurtlardan ayrılmak isteyen her öğrenci, bizim yurtlarımıza gelip burada kalabilir" dedi

Kılıç, Bartın Valiliğince bir restoranda kentteki amatör kulüp temsilcileri ve sporcularla düzenlen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de 2002'den sonra iki canavarı yok etmek için çok çaba verdiklerini ifade ederek. "Bunlardan biri enflasyon canavarı, diğeri trafik canavarı. Birincisini, paramızdan altı sıfır atarak hallettik. Trafik canavarı için duble yollar yaptık. Biz trafik kurallarına uymazsak sıkıntı yaşarız. Kurallara uymak anlamında biraz geciktik" diye konuştu.

Bakanlıklarının spora ve sporcuya yatırım yaptığını vurgulayan Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

"Özellikle sporcu kardeşlerimize şunu söylemek istiyorum; sporda başarı ve netice almak önemli. Alacağınız neticenin gerçekten doğru netice olması lazım. Herhangi bir şekilde şaibeli netice alınmaması gerekiyor. Bunun için sizlerden rica ediyorum çok dikkatli olalım. Bu noktada bizim elde edeceğimiz başarının kalıcı olması için, hiçbir zaman size utanç getirmemesi için, bu başarıyı doğal yoldan kendi çabanızla elde etmeniz lazım. O zaman bunun gururunu ömür boyu taşırsınız. Bunu özellikle sizlerden rica ediyorum."

Sohbet toplantısının ardından bazı spor kulüpleri Bakan Kılıç'a forma ve takımlarının atkısını hediye etti.

-  "İsteyen her öğrenci, yurtlarımıza gelip burada kalabilir"

Daha sonra Vali Ali Çınar'ı makamında ziyaret eden Bakan Kılıç, gazetecilerin,  "Şanlıurfa mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'bu yurtlarda kalanlar isterlerse devlet yurtlarında kalabilir' şeklinde ifadesi var. Bunun için ne diyeceksiniz" sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Ben dün iki canlı yayına katıldım. Basın açıklamalarını da yaptım. Bu konudaki ciddi açıklamalarım oldu. Hiçbir öğrenci kardeşimiz mağdur olmayacak. Kredi ve Yurtlar Kurumumuz bu konuda her şekilde hazırlıklıdır. Bize gelip bizde misafir olmak isteyen, bizim yurtlarımızda kalmak isteyen, özel yurtlardan ayrılmak isteyen her öğrenci, bizim yurtlarımıza gelip burada kalabilir."

Bakan Kılıç, bu konuyla ilgili ileriye dönük yeni çalışma yapılıp yapılmayacağı sorusuna, "Başbakanımızın dile getirdiği konu eğer gerekli görülür ise. Ama Başbakanımızın talimatı açıktır. Başbakanımızın sözü açıktır. Hiçbir genç kardeşimiz, üniversite öğrencimiz mağdur edilmeyecek. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak" yanıtını  verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com