Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:
"(Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylar) Sporda şiddeti hiçbir şekilde nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, hiçbir şekilde ne kabul etmemiz mümkün, ne de tasvip etmemiz mümkün, ne de bunun oluyor olmasını uygun görmek veya bahanesini aramamız

KIRKLARELİ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasındaki olaylara ilişkin, ''Sporda şiddeti hiçbir şekilde nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, hiçbir şekilde ne kabul etmemiz mümkün, ne de tasvip etmemiz mümkün, ne de bunun oluyor olmasını uygun görmek veya bahanesini aramamız mümkün. Şiddetin hiçbir şekilde bir bahanesi olamaz" dedi.

Bakan Kılıç, Vali Mustafa Yaman'ı makamında ziyaret etti. Daha sonra bir çay bahçesinde üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Bakan Kılıç, istek ve sıkıntıları dinledi. Bu arada Bakan Kılıç'tan, ilköğretim okulu öğrencisi Yaren Zeynep Sosyal, 2 gün önce kaybolan arkadaşı Halil İbrahim Aktaş'ın bulunmasını istedi. Bakan Kılıç ise konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Kırklareli Valiliği tarafından bir otelde düzenlenen yemeğe de katılan Bakan Kılıç, buradaki konuşmasında, Kırklareli'de bakanlık olarak birçok yatırım yaptıklarını söyledi.

Bir gazetecinin, Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasındaki olaylara ilişkin sorusu üzerine Kılıç, "Herkes sorumluluğunu bilecek o noktada dikkatli olarak. İnşallah biz de spor müsabakalarında bu kabul edilemez, hepimizi üzen, ülkemiz adına hoş olmayan görüntüleri yaşamak istemiyoruz artık" diye cevap verdi.

Sporun kardeşlik, centilmenlik ve birliktelik ruhunu yansıtmasını gerektiğini ifade eden Kılıç, şöyle devam etti:

"Sporda şiddeti hiçbir şekilde nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, hiçbir şekilde ne kabul etmemiz mümkün, ne de tasvip etmemiz mümkün, ne de bunun oluyor olmasını uygun görmek veya bahanesini aramamız mümkün. Şiddetin hiçbir şekilde bir bahanesi olamaz. Ben bu noktada çıkartılan yasanın, çerçevesinin ve içeriğinin bu tip olayları engelleme noktasında yeterli olduğunu düşünüyorum. Ancak uygulamasında bazı eksiklikler olduğu noktasında düşüncelerimiz olabiliyor. Bununla ilgili bazı toplantılar yaptık. Bununla ilgili çalışacağız. Fakat şunu çok iyi bilmemiz gerekiyor, spor bir kardeşlik, bir centilmenlik,  bir birliktelik ruhunun tezahürüdür. Bu şekilde birbirimize karşı olan davranışlarda dikkatli olmamız gerekiyor ve daha önce söylediğimiz gibi herkesin burada sorumluluğu var. Sporcu kardeşlerimizin fair-play sorumluluğu var. Spor dünyasındaki yöneticilerimizin söyledikleri ve hareketleriyle ilgili sorumlulukları var. Taraftarlarımızın, vatandaşlarımızın sorumlulukları var."

Bakan Kılıç, Kırklareli ziyaretlerinin ardından İstanbul'a hareket etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com