-Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Kuveyt-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleriyle bir araya geldi

-Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Kuveyt-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleriyle bir araya geldi
Bakanı Kılıç: "Gençlik ve spor konularında işbirliğimizi daha da geliştirebileceğimize inanıyorum"

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kuveyt-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleriyle bir araya geldi.

Kılıç, Bakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen görüşmede, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dost ve kardeş Kuveyt ile Türkiye arasındaki ilişkilerin üst seviyede olduğunu ifade etti. 

Türkiye ve Kuveyt halkları arasında tarihe dayalı köklü bağların, bugünkü ilişkilerin daha da ileri götürülmesi için sağlam bir temel teşkil ettiğini anlatan Kılıç, "Yakın zamanda Cumhurbaşkanımız, Kuveyt Emiri'nin davetiyle Kuveyt'teydi. Bu ziyarette de ülkelerimiz arasındaki dostluk bağları ve işbirliği en üst seviyede tekrar tescil edilmiştir. Kuveyt Parlamentosu'nun Dostluk Grubu Başkanı Sayın Faysal Fahd eş-Şai  başkanlığındaki heyetin Türkiye ziyareti de eminim ki çok güzel ve verimli geçecektir. Gençlik ve spor konularında işbirliğimizi daha da geliştirebileceğimize inanıyorum" dedi. 

Kılıç, iki ülke gençleri arasında ve spor alanındaki işbirliğinin çok daha yoğun bir şekilde devam etmesi konusunda bir iradeleri olduğunu vurgulayarak, iki ülke arasındaki işbirliği anlaşmasının taslağının Kuveyt'e gönderildiğini, incelendikten sonra anlaşmanın imzalanacağını vurguladı. 

Kuveyt-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Faysal Fahd eş-Şai de heyeti kabul ettiği için Bakan Kılıç'a teşekkür etti. Birçok alanda iki ülke arasında ilişkileri en üst düzeye taşıyabilmek adına bu tür ziyaretlerin önemli olduğuna değinen Faysal Fahd eş-Şai, şunları kaydetti:

"Kuveyt'i ilgilendiren birçok konuda Türkiye'nin tutumunu unutmuyoruz. Özellikle Kuveyt'i ilgilendiren konularda Türkiye çok yapıcı tavır sergilemiştir. Bunların en başında da Irak'ın Kuveyt'i işgali sırasında ülkenizin takındığı tutum geliyor. Bu tutum bizi mutlu etmiş ve gurur vermiştir. İlişkilerimiz çok köklü ve tarihi. Özellikle son 50 yıldır ilişkilerimiz çok ciddi seviyede ancak bu 50 yıla yakışacak seviyede değil. Daha iyi olmalıydı. Birçok alanda işbirliğimizi geliştirmekte aciz kaldığımızı 50 yıl sonra fark ettik. Ticari ilişkilerimiz söz konusu ama bu da çok yavaş işlemiş. Türkiye'nin birçok alanda ciddi potansiyeli var. İki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek istiyorsak bu potansiyelleri kullanmamız gerekir. Gençlik ve spor alanında ciddi potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Bu alanda işbirliği geliştirecek çalışmalar yapmak gerektiğine inanıyorum."

 Toplantıya, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Kuveyt-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve grup üyeleri katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com