Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsunda
Bakan Kılıç: "Hanım kardeşlerimizin, ablalarımızın, annelerimizin kadınlar gününü kutluyoruz ancak biz 364 gün unutup bir gün hatırlayanlardan değiliz, hiçbir zaman olmadık, olmayacağız"

SAMSUN (AA) - Gençik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Hanım kardeşlerimizin, ablalarımızın, annelerimizin kadınlar gününü kutluyoruz ancak biz 364 gün unutup bir gün hatırlayanlardan değiliz, hiçbir zaman olmadık, olmayacağız" dedi.

Kılıç, bazı programa katılmak için geldiği Samsun'da, Yabancılar Pazarı esnafıyla kahvaltı yaptı.

Kılıç, burada yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak, "Hanım kardeşlerimizin, ablalarımızın, annelerimizin kadınlar gününü kutluyoruz ancak biz 364 gün unutup bir gün hatırlayanlardan değiliz, hiçbir zaman olmadık, olmayacağız. Bizim medeniyetimiz cenneti annelerin ayağının altına koymuştur. Kardeşlerimiz zamanı geldi kamu kurumlarına sokulmadılar. Üniversiteye alınmadılar. En temel hakları olan eğitim haklarından yoksun bırakıldılar. Hamdolsun bunların hepsini aştık. Bunların aşılması sizlerin desteğiyle sizlerin bağrından çıkmış olan AK Partiye nasip oldu" ifadelerini kullandı.

AK Partiyi milletin kurduğunu her zaman dile getirdiklerini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

"Biz milletin bize verdiği milli iradeye sahip çıkma görevini üstlendik, hiçbir zaman bu iradeyi yere düşürmeyeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. AK Parti'nin 45 kadın milletvekili var, Cumhuriyet Halk Partisi 19, Miliyetçi Hareket Partisinin 3, BDP'nin 11. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde en yüksek sayıda kadın milletvekili olan parti AK Parti'dir. Bizleri nasıl eleştirecekler, nereden eleştirecekler, nasıl bir kulp takacaklar diye uğraşıyorlar ama bizim belediye meclisi listelerimiz dahi hazırlanırken belli bir oranımız vardır, kota yoktur. Çünkü Başbakanımız kotanın doğru olmadığını düşünüyor. Toplumun yüzde ellisi olan kadınların siyasette temsili noktasında yüksek şekilde temsil edilmeleri gerekiyor ama bizim listelerimizde bir oran vardır o oranı tutturarak gideriz. Kimse bize bu konuda ders vermeye kalkmasın biz bu işi icraatıyla başarmış bir partiyiz, icraatıyla ortaya koymuş bir partiyiz. Yaptıklarımız zaten bunun ispatı."

- "Gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir Türkiye"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı ziyaretlerine iş adamlarını götürdüğünü hatırlatan Kılıç, şöyle devam etti:

"Neden orada gezmek için değil arkadaşlar, orada ki iş dünyasıyla özel sektörle bağlantılar kurmak için. Ülkemizde üretilen ve üretilecek olan ürünlerin pazarlanabilmesi için, orada yeni pazarlar açmak için. Oradan alınacak ticareti, ürünlerin Türkiye'mizde satılabilmesi için. Bunların hepsinin tek bir amacı var, daha büyük bir Türkiye, daha güçlü bir Türkiye, gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir Türkiye. Bundan rahatsız olanlar var. Biz bunları biliyoruz ama hiçbir zaman unutmayın, bu millet, bizler sizinle birlikte olduğumuz sürece, siz yanımızda olduğunuz sürece ve bize vekaleti verdiğiniz sürece hiçbir zaman vekaletinizi yere düşürmeyeceğiz.

Dünyanın ilk 20 ekonomisinin bir parçasıyız. Dünyaya yön veren kararların alındığı G 20'nin içinde biz varız. Ekonomi kararları bunlar. Bunlar doğrudan hepimizi etkileyecek kararlar. Biz orada milletimizin, ülkemizin, bölgemizin çıkarlarını her zaman en önde tutarak onları temsil ederek ve en üst seviyede yerine getirerek, dik durarak ama dikleşmeyerek çalıştık. Sizi temsil eden, sizin bağrınızdan çıkmış olan AK Parti'nin, onun genel başkanının, Başbakanımızın uluslararası camiada nasıl dik durduğunu biliyorsunuz.. Dünyaya haykırıldı. Dünyanın gözü önünde hiç kimsenin söz söyleyemediklerine Başbakanımız, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanı olarak, yeri geldi en ağır şekilde dur dedi." 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com