Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsunda
Bakan Kılıç: "Son günlerde özel yurtlarda çok olumsuz gelişmeler yaşanıyor. Öğrenci kardeşlerimizi üzerinde baskı, tehdit, şantaj, bu kelimeleri zaten bu ara kullanıyoruz. Neden hükümete yapılan bu saldırıların farklı noktada özel yurtlardaki öğrenci kard

SAMSUN (AA)  - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Son günlerde özel yurtlarda çok olumsuz gelişmeler yaşanıyor. Öğrenci kardeşlerimizi üzerinde baskı, tehdit, şantaj, bu kelimeleri zaten bu ara kullanıyoruz.  Neden hükumete yapılan bu saldırıların farklı noktada özel yurtlardaki öğrenci kardeşlerimize de yapıldığını biliyoruz. Bunlar bize intikal ediyor" dedi.

Kılıç, bir dizi program için geldiği Samsun'da Salıpazarı İlçesi AK Parti ilçe binasında partililerle buluştu.

Kılıç, burada yaptığı konuşmada, son günlerde özel yurtlarda çok olumsuz gelişmeler yaşandığını ifade ederek, "Öğrenci kardeşlerimizi üzerinde baskı, tehdit, şantaj, bu kelimeleri zaten bu ara kullanıyoruz. Neden hükumete yapılan bu saldırıların farklı noktada özel yurtlardaki öğrenci kardeşlerimize de yapıldığını biliyoruz. Bunlar bize intikal ediyor. Bize gelip bu yurtlardan ayrılmak isteyen kardeşlerimiz başvurularda bulunuyor. Eğer bunlar size de gelirse lütfen bize ulaştırın. Devletimizin gücü, devletimizin her zaman şefkatli gücü yerindedir. Biz, bize gelip yardım isteyen her kardeşimize yardım edebilecek güçteyiz. Bunu da yapıyoruz şu anda, bazı çalışmalarımız var onları da zaten yarın dile getireceğim. Bu konuda hiç çekinceleri olmasın. Lütfen aldığınız bu tip talepleri bize ulaştırın, biz onların gereğini yaparız. Hiçbir öğrenci kardeşimiz kendini yalnız hissetmesin. Biz her zaman onların yanındayız ve onlara destek olacağız, bunu bilsinler" diye konuştu.

Bakan Kılıç, AK Parti ilçe binasından çıkışında bir gazetecinin sorusu üzerine, "Bir takım baskılar, zorla yapılması istenen aktivitelerden bahsediliyor. Elimize ulaşan, bize gelen bilgiler bu yönde. Örneğin Düzce’de yaşanan bir olumsuzluk olmuştu. Oradaki kardeşlerimiz de şu anda bizim yurtlarımızda misafirler. Bu tip çalışmalarımız oluyor" dedi.

Kılıç, yarın konuyla ilgili açıklama yapacağını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com