Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsunda
Bakan Kılıç:

SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, birtakım özel yurtlarda yaşanan bazı sıkıntılar olduğunu belirterek, "Genç kardeşlerimizin içi müsterih olsun, onlar bizden herhangi bir destek talep ettiklerinde biz onlara her türlü desteği vereceğiz" dedi.

Bazı programlara katılmak için Samsun'da bulunan Bakan Kılıç, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

"Birtakım özel yurtlarda yaşanan bazı sıkıntılar var" diyen Kılıç, "Bunları da bizim aşmamız noktasında, genç kardeşlerimize destek noktasında, devletimizin tüm kurumları, bize bağlı olan Kredi ve Yurtlar Kurumu bütün çalışmalarını yapmış durumdadır, hazırdır. Genç kardeşlerimizin içi müsterih olsun, onlar bizden herhangi bir destek talep ettiklerinde biz onlara her türlü desteği vereceğiz" diye konuştu.

Gazetecilerin, "bazı özel yurtlarda yaşanan sıkıntının neler olduğunu" sorması üzerine Kılıç, şöyle konuştu:

"Bize gelen bazı bilgiler var. Kardeşlerimizin de bize aktardığı birtakım bilgiler var ancak bu noktada biz onların da herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamaması için ikili olarak bizle paylaştıkları veya kurumdaki yetkililerimizle paylaştıkları, özel kalmasını rica ettikleri bilgileri bizde tutuyoruz. Şunu biliyoruz ki gece geç saatlerde, uygun olmayan saatlerde, hiçbir şekilde eğitim ve öğretimle alakası olmayan bazı faaliyetlere girilme noktasında baskı görüyorlar. Düzce yurdunda, özel yurtta yaşanan olayın basına intikal ettiğini biliyorsunuz. O konu basına intikal ettiği için dile getirebiliyoruz. Gece geç saatte yurttan dışarı çıkarılma, yani yurttan atılma, özel yurttan atılma durumuyla karşı karşıya kalmış genç kardeşimiz, kardeşlerimiz. Biz onları hemen oradaki yurdumuzda misafir öğrenci olarak alıp, hiçbir şekilde mağdur etmeden eğitim hayatlarına devam etmeleri için destek oluyoruz şu anda kendilerine."

- "Esas nokta öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması"

Bakan Kılıç, "Bu tip olayların yaşanması durumunda biz tabi ki kardeşlerimizin yanındayız" diyerek, şunları kaydetti:

"Buradaki esas nokta öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması, onlar çünkü bizim geleceğimiz. Üniversite öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitimlerini götürebilmeleri için biz onlara her türlü destekte bulunmakta ve yardımcı olmakta kararlıyız. Aynı yapının içerisinde olan, aynı düşünce yapısı içinde olan bu kişilerin ve onların içerisinde olan grupların, biliyorsunuz özel yurtları mevcut hem de evleri mevcut, aynı yurtlarda duyduğumuz konuların evlerde de olduğu noktasında bize bilgiler geliyor."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com