Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsunda
Bakan Kılıç:

SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "AK Parti iktidarlarında eczane kuyruklarında beklemediniz, hastane kuyruklarında beklemediniz. Hastanelerde evlatlarınız, kardeşleriniz, anneleriniz, babalarınız rehin alınmadı. Rehin alanlar düşünsün, onu yapanlar düşünsün, onlara izin verenler düşünsün" dedi.

Kılıç, Alaçam ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda parti otobüsü üzerinden halka hitap etti.

"Bizler ancak ve ancak millete hizmet etmek için buradayız" diyen Kılıç, "Başka hiçbir amacımız olmadı. Kimin ne giydiğine, neden giydiğine, üstünde başında ne olduğuna hiç karışmadık. Bu bizi hiçbir zaman ilgilendirmedi" ifadelerini kullandı.

Büyükbabası, eski Samsun Milletvekili merhum İlyas Kılıç'ın Samsun'a hizmet ederken hiç kimseye hangi partili olduğunu sormadığını vurgulayan Kılıç, şunları söyledi:

"Sadece ve sadece Samsunlu ve insan olduğu için hizmet etti. Onu anlamayanlar, onun neden bu hizmeti yaptığını anlamayanlar, hiçbir zaman onun ettiği hizmeti yapamazlar. Bunu Samsun çok iyi biliyor. Biz de o terbiyeyle yürüyoruz. Ailemizden de bunu gördük, Genel Başkanımızdan, Başbakanımızdan da bunu gördük. Bugüne kadar böyle yürüdük, bundan sonra da böyle yürüyeceğiz. Her zaman dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz. Türkiye'nin önündeki engelleri bir bir kim kaldırdı, toplum içerisindeki huzursuzluğu kim engelledi, beraber yürümenin hesabını kim yaptı? 2002'de devraldığımız ekonomiyi 230 milyardan 890 milyara kim taşıdı? Neden daha önce yapılmadı bunlar?"

Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz güzel bir söz var, 'biz lafa değil işe bakarız'. Sizler AK Parti iktidarlarında eczane kuyruklarında beklemediniz, hastane kuyruklarında beklemediniz. Hastanelerde evlatlarınız, kardeşleriniz, anneleriniz, babalarınız rehin alınmadı. Rehin alanlar düşünsün, onu yapanlar düşünsün, onlara izin verenler düşünsün. Biz hiçbir zaman onu yapmadık ve müsaade etmedik. Değerli kardeşlerim biz neler duyduk, neler biliyoruz, ne iftiralar atıldı ama tek bir sözümüz var, biz yolumuzda yürüyoruz, hizmetimizle yürüyoruz. Millete hizmet ettik, bundan sonra da hizmet edeceğiz."

Mitingin ardından Bakan Kılıç, Yakakent ilçesi Liman Mahallesi Balıkçı Barınağı'nda vatandaşlarla buluştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com