Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Sinop'ta:

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Sinopta:
"Gençlere sadece sözde değil, gerçekten sahip çıkan bir genel başkanımız, başbakanımız var. Bize verdiği talimatlar, göreve başladığımızda gece gündüz demeden, gençlerimizin hizmetinde olacaksınız"

SİNOP (AA) ­­­- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Gençlere sadece sözde değil, gerçekten sahip çıkan bir genel başkanımız, başbakanımız var. Bize verdiği talimatlar, göreve başladığımızda gece gündüz demeden, gençlerimizin hizmetinde olacaksınız" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Sinop'a gelen Kılıç, çok sayıda partiliyle Eski Otogar'dan başlayıp Atatürk Spor Salonu'nda sona eren Sevgi Yürüyüşü'ne katıldı.

Atatürk Spor Salonu'nda aday tanıtım toplantısına katılan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, AK Parti teşkilatlarının tek bir noktaya kilitlendiğini belirterek, "Şu 30 Mart bir an önce gelse de biz de şu sandıkların başına gidip, şu sandıkları bir patlatsak. Türkiye'yi yeniden aydınlığa, var olan ışığını dahada kuvvetli şekilde, dahada yoğun şekilde aydınlatsak'' diye konuştu. 

Bütün çalışmaların buna yönelik olduğunu söyleyen Kılıç, ''Bu yolda bizde sizlerle gece gündüz demeden, durmadan, yorulmadan, gece gündüz çalışacağız" dedi.

'Size olan sevdamızı kıskanıyorlar' ifadelerini kullanan Kılıç, şöyle devam etti:

"Birlikteliğimizi kıskanıyorlar ama biliyorum ki sizlerle bu güne kadar nasıl el ele, kol kola yürüdüysek yine bizlerle beraber bu şekilde yürüyerek devam edeceğiz. Genç kardeşlerimiz bazı şeyleri hatırlamayabilirler. Gençlik ne zaman hatırlanırdı; 19 Mayıslarda, 29 Ekimlerde, 23 Nisanlarda. Sizler için yapılan hizmetler çok kısıtlıydı. AK Parti iktidarlarında sizlere olan hizmetlerimiz kat kat artmaya devam ediyor. Genel Başkanımız ve Başbakanımızın gençlere verdiği önem açık seçik ortada. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı yanındaki özel kalemini seçerken gençler arasından seçiyor. Ben başbakanımızla göreve başladığım zaman 27 yaşındaydım. Bugün Özel Kalem Müdürü olan kardeşimiz o da 26, 27 yaşındaydı. Bugün bakın bütün etrafındaki kadro çok genç. Gençlere sadece sözde değil, gerçekten sahip çıkan bir genel başkanımız, başbakanımız var. Bize verdiği talimatlar, göreve başladığımızda gece gündüz demeden, gençlerimizin hizmetinde olacaksınız. Yurtlar noktasında aramızda geçmişi hatırlamayan kardeşlerimiz var. Kredi Yurtlar Kurumumuzun yurtlarında kalan gençlerimize verdiğimiz, kahvaltı ve akşam yemeği noktasındaki destekler. Bunlar nasıl oldu, bunlar nasıl başarıldı, bunlar ancak ve ancak gece gündüz çalışmakla ve bu millete aşık olmakla ve bu millete hizmet etme aşkıyla yanmaktan oldu. Şimdi diyorlar ki bunlar sizin göreviniz. Doğru bunlar bizim görevimiz. Biz bunları yapmakla yükümlüyüz. Biz hamdolsun görevimizi yapıyoruz. Ama bunlar sizin göreviniz diyenlere sorarız. Siz neden yapmadınız."

Kılıç, 2002 yılındaki Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında çok büyük fark olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: 

"Bunun önemini sizler biliyorsunuz. Artık ilaç kuyrukları yok. Hastanelere gittiğinizde 'sigortan nereden diyen' yok. Özel hastanelere gidip de zar zor oralarda parası olanların hizmet aldığı bir sistem yok. Fiziki alt yapı noktasında dünyayla yarışan, Avrupa'yla, Amerika'yla yarışan bir sağlık sistemimiz var. Ulaşımda, yollarda ne kadar zorlandınız, şimdi duble yollardan gidiyorsunuz, geliyorsunuz." 

Konuşmanın ardından adaylar tek tek sahneye davet edilerek, partililere tanıtıldı. 

Programın ardından Kılıç, partililerle bir restoranda yemek yedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com