"Genel Kurmay Başkanı istifa edip Erdoğan'a danışman olsun"

"Genel Kurmay Başkanı istifa edip Erdoğan'a danışman olsun"
Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel'in o açıklmalarına çok sert cevap verdiler.
CHP Cezaevleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeleri Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir; Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel'in "marjinal gruplar istifamı istiyor" sözlerine ortak bir açıklama yaparak cevap verdiler.
 
"Marjinallik tanımını Başbakan’dan mı öğrendiğini sormak istiyoruz" diyen CHP Cezaevleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeleri "Görüyoruz ki Sayın Necdet Özel istifa ederse rahatlıkla Başbakan’ın danışmanı ya da yardımcısı görevine gelebilir" ifadelerini kullandılar.
 
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in, "Bazı marjinal grupların istifa çağrılarına bakmam. ‘Ahmet, Mehmet istedi’ diye istifa etmem" dediği belirtilerek Özel'in içerdeki arkadaşları için 2011 yılında döktüğü timsah gözyaşlarını hatırlattılar.
 
Yapılan açıklama ise şöyle:
 
"Şimdi Sayın Necdet Özel’e bir kez daha soruyoruz;geçtiğimiz hafta Sayın Genelkurmay Başkanı’na CHP Cezaevi Komisyonu olarak yazdığımız açık mektup ile kendisinin gözünde marjinal olan biz miyiz? Yoksa, 2011 yılındaki sözlerini hatırlatarak Genelkurmay Başkanını istifaya davet eden, kendisinin de zaman zaman onlar için timsah gözyaşları döktüğü silah arkadaşları mıdır marjinal olan? Genelkurmay Başkanı’nın gözünde marjinallik milletin oyları ile seçilmiş milletvekilleri ya da kendi silah arkadaşları ise eğer geçen sefer istifa etmeyi düşünüyor musunuz diye sorduğumuz sorumuza bir ekleme daha yapıyor ve kendisine marjinallik tanımını Başbakan’dan mı öğrendiğini de sormak istiyoruz. 
 
Çünkü, rol model aldığı ve satır aralarında da kendisine hayranlık duyduğu anlaşılan Başbakan’ın her sıkıştığında karşısındakine ‘marjinal’ diyerek işin içinden sıyrılmasını Sayın Necdet Özel oldukça iyi uyarlamış. 
 
Bizler kendisine bir önceki açıklamamızda istifa etmeyi düşünüyor musunuz diye sorarken, Balyoz Davası hükümlülerinin işsiz kalmaları gibi Genelkurmay Başkanının da işsiz kalacağınızdan dolayı tedirginlik duymuştuk. Ama şu anda görüyoruz ki Sayın Necdet Özel istifa ederse rahatlıkla Başbakan’ın danışmanı ya da yardımcısı görevine gelebilir. Bundan hiç endişemiz yoktur, hatta bundan böyle bir dakika bile zaman kaybetmemelidir." (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com