Genelevler kapatılsın!

Genelevler kapatılsın!
16 vatandaş, genelevlerin kapatılması için TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurdu.
TBMM Dilekçe Komisyonu'na müracaat eden vatandaş, genelevlerin kapatılmasını talep etti.
 
16 imzalı dilekçenin ilk imzacısı Hüseyin Acı, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar) ilkesini esas almış bir milletin çocukları olarak, her türlü pisliğin döndüğü ve içerisinde açıkça zina yapıldığı bilinen genelevlerin kapatılmasını istiyorum.
 
Hele bu işletmelerin kapısına bizim vergilerimiz ile maaşlandırılan Türk polisinin dikilmesi, fuhuş yapan kadınların devlet eliyle kontrollerinin yapılması ve ödenen o pis paralardan bir kısım vergiler alınarak hazinemizin helal gelirine haram para katılması, kabul edilir bir durum değildir.
 
Devletin bu pis işletmelerden elini çekmesini talep ediyorum. Bu fuhuş bataklığına benim çocuğumun da bulaşma ihtimalini düşünerek Türkiye'deki genelevlerin kapatılmasını talep ediyorum. Örf ve adetlerimize, toplumsal ahlak değerlerimize aykırı olan bu kurumların kapatılması için yeni anayasada düzenleme yapılmasını talep ediyor, bu talebimin ciddiye alınmaması halinde dilekçemi okuyan tüm yetkililerin vebal üstlendiğini hatırlatıyorum."
 
56 GENELEV 3 BİN ÇALIŞAN
 
Türkiye'de 56 genelevde 3 bin kadın fuhuş sektöründe çalışıyor. Bu genelevlerde devlet koruması altında kadınlar fuhuş amaçlı çalıştırılıyor. Çalışan kadınlar akrabaları tarafından vurulmasın ya da içeride bir olay çıkmasın diye devletin polisi bu mahallelerin kapısında nöbet bekliyor.
 
Genelevlerde çalışan kadınlara vesika veriliyor, fuhuştan kazandıkları paradan devlet vergisini de alıyor. Hayat kadınlarının sigortaları dahi var.
 
30/03/1961 tarihli '' Genel Kadınlar Ve Genelevlerin Tabi Olacakları Hükümler Ve Fuhuş Yüzünden Bulaşan Zührevi Hastalıklarla Mücadele Tüzüğü '' ile de her türlü düzenleri ve sıhhatleri sağlanmış.  (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com