Genelkurmay Başkanı gözyaşlarını tutamadı

Genelkurmay Başkanı gözyaşlarını tutamadı
Şehit Binbaşı Erhan Dikmen'in tabutunun başına gelen Orgeneral Necdet Özel dua okuyup, göz yaşı döktü.

Şehit Binbaşı Dikmen'in Nokta Camisi'ndeki cenaze namazını Kırıkkale Müftüsü Bekir Gerek kıldırdı. Bu sırada cenaze töreni alanında bulunan binlerce vatandaş, "Şehitler ölmez vatan bölünmez', "askere uzanan eller kırılsın', 'askerim hakını helal et' sloganları attı.

Şehit Binbaşı Dikmen'in tabutunun başına gelen Orgeneral Necdet Özel dua okuyup, göz yaşı döktü. Müftü Gerek namaz sonrası yaptığı konuşmada, "Peygamberlikten sonra en yüce mertebe olan şehitlik mertebesiyle huzuruna çıkan şehidimiz Erhan Dikmen'in ruhunu şad eyle, cennetteki makamını ali eyle. Cennette sevdikleriyle buluşarak ebediyyen huzurlu bir hayat yaşamasını nasip eyle" diye dua etti.Bu sırada şehit Binbaşı Erhan Dikmen'in eşi Işılay, tabutun başına gelerek dua etti.

Şehit binbaşı Dikmen'in naaşı bir süre askererin omuzlarında taşınıp, top aracına taşındı. Şehit Binbaşı Dikmen'in naaşı cenaze aracı ile doğum yeri olan baba ocağı Delice'ye götürülürken, annesi Dönüş, oğlunun cenazesini son olarak Kırıkkale'deki Sanayi Mahallesi'ndeki evinin önüne götürülmesini istedi. Şehit Binbaşı Dikmen'in naaşı önce evinin önüne, daha sonra Delice İlçe Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com