Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Bulgaristan'da -Orgeneral Özel, Bulgar Ordusu Resmi Kıta Bandosu'nun ''Kıvılcımlar'' adlı gösterisini izledi (Fotoğraflı-Görüntülü)

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Bulgaristan'da   -Orgeneral Özel, Bulgar Ordusu Resmi Kıta Bandosu'nun   ''Kıvılcımlar'' adlı gösterisini izledi     (Fotoğraflı-Görüntülü)
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Bulgaristan'da -Orgeneral Özel, Bulgar Ordusu Resmi Kıta Bandosu'nun ''Kıvılcımlar'' adlı gösterisini izledi (Fotoğraflı-Görüntülü)

SOFYA (A.A) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'nın Aleksandar Nevski Meydanı'nda, Bulgar Ordusu Resmi Kıta Bandosu'nun ''İskri-Kıvılcımlar'' adlı gösterisini izledi.
     Boyana Devlet Konutu'nda yarın düzenlenecek ''6. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı''na katılmak üzere eşi Kamuran Özel ile Sofya'ya gelen Orgeneral Özel, Bulgaristan Savunma Bakanlığı'nca konuklar için düzenlenen programa katıldı.
     Bulgaristan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Simeon Smeonov ve Sofya'da bulunan Balkan ülkeleri genelkurmay başkanları ile beraberindeki heyetlerin izlediği gösteriye, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
     Orgeneral Özel, daha sonra, Bulgaristan Savunma Bakanı Anü Angelov'un üst düzey askeri konukların onuruna Sofya Merkez Orduevi'nde verdiği resepsiyona katıldı.
     Resmi ziyareti 14 Haziran'a kadar sürecek Orgeneral Özel, Sofya'nın Boyana Devlet Konutu'nda yarın başlayacak ''6. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı''na katılacak.
     Konferansta, Türkiye'nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Slovenya ve Hırvatistan genelkurmay başkanları ile askeri heyetler de yer alacak.
    
     Muhabir: İvo Radoykov
     Yayıncı: Tarkan Demir (SOFYA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com