Genelkurmay Başkanı sınırda inceleme yaptı

Genelkurmay Başkanı sınırda inceleme yaptı
Hatay sınırındaki hareketliliği yerinde görmek isteyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Hayri Kıvrıkoğlu ve 2'inci Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi İskenderun'a geldi.
Akşam saatlerinde helikopter ile 39'uncu MekanizeTugay Komutanlığı'na gelen Genelkurmay Başkanı ile beraberindeki kuvvet komutanları İskenderun'daki birliklerde kısa süreli inceleme yaptı. Özel, incelemelerin ardından İskenderun Subay Orduevi'ne geçti. Komutanların gelişi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, muhtemelen sınır bölgesinde incelemelerde bulunacağı tahmin ediliyor.
 
GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL, SINIR BİRLİKLERİNİ DENETLİYOR
 
GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, bugün sınır birliklerini denetliyor.
 
Orgeneral Necdet Özel ile beraberindeki komutanlar dün akşam İskenderun'a geldi. Kısa süreli birlik denetim yapan komutanlar, geceyi İskenderun Subay Orduevi'nde geçirdi. Özel ve beraberindeki komutanlar bu sabah saatlerinde orduevinden geniş güvenlik önlemleri altında ayrılarak 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Karargahı'na geçti.
 
Genelkurmay Başkanı Özel'in orduevinden çıkışı sırasında denizde de Sahil Güvenlik Botu önlem aldı. Özel, beraberindeki komutanlarla, helikopterle sınır birliklerini denetlemek üzere İskenderun'dan ayrıldı.
 
SURİYE'YE SIFIR NOKTASINDA İNCELEME YAPTI
 
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile yanındaki Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Hatay'ın Altınözü İlçesi'ndeki sınır karakollarını denetledikten sonra Suriye sınırına sıfır noktasındaki Kilis'in Öncüpınar Hudut Bölüğü'ne helikopterle gitti.
 
Orgeneral Özel ve beraberindeki komutanlar, burada yaklaşık yarım saat inceleme yaptı ve komutanlardan bilgi aldı. Orgeneral Özel ile komutanlar, incelemenin ardından yine helikopterle bölgeden ayrılıp, Şanlıurfa'ya gitti.
 
Komutanların ziyareti sırasında sinyal kesici jammer'ların bulunduğu askeri araçlar da sınırda sürekli devriye gezdi.
 
Öte yandan, Öncüpınar Hudut Bölüğü'ne yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Suriye tarafında muhaliflerinin kaldığı çadırlardan ise 10 el silah sesi yükseldi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com