Genelkurmay kayıpları gizliyor mu

Genelkurmay kayıpları gizliyor mu
PKK’nın geçen yıl ilan ettiği ateşkesten sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri ve PKK arasındaki çatışmalar minimuma inmişti.

TSK’nın Güneydoğu ve Doğu illerinde yapımına başladığı karakollardan sonra ise, PKK ve BDP’liler karakol yapımlarını protesto etmeye başladı. Protestolar kapsamında PKK 1 Mayıs akşamı Tunceli Sütlüce’de, yola döşediği patlayıcıyı, askeri araç geçerken infilak ettirmiş, olayda yaralanan olmadığı açıklanmıştı.

Yine geçtiğimiz günlerde TSK’nın, Hakkari’nin Meskan Dağı’nda yapımına devam ettiği karakol inşaatını protesto eden PKK sempatizanları ve BDP’li grupla, asker arasında gerginlik yaşanmıştı. Bu olaydan sonra 3 Mayıs akşamı PKK Meskan Dağı’nda askerlere saldırmış, bu saldırıda herhangi bir kaybın olmadığı açıklanmıştı.

İKTİDAR SÜRECE ZARAR GELMESİNİ ÖNLEMEK Mİ İSTİYOR?

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından PKK uzun bir açıklama yaptı. TSK’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırıların sıralandığı açıklamada, bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. PKK TSK’ya yönelik son dönemlerde gerçekleştirdiği saldırıları sıraladıktan sonra, şu dikkat çeken açıklamayı yaptı:

“Meskan Dağı ve Dersim'deki uygulamalarda Türk Ordusu'nun kayıpları yaşanmıştır. Fakat sonuçları hakkında net bir bilgi elde edilememiştir.”

Hatırlanacağı üzere PKK’nın bu saldırılarından sonra ne Genelkurmay’dan yapılan açıklamalarda, ne de medyada yer alan haberlerde herhangi bir kaybın olmadığı vurgulanmıştı. PKK’nın yaptığı açıklama ise akıllara şu soruyu getirdi:

Acaba siyasi iktidar kayıpları gizleyerek, müzakere sürecine zarar gelmesini önlemek mi istiyor?

İşte Genelkurmay'ın 3 Mayıs'taki saldırıya yönelik açıklaması:

pkkk(1).png

(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com