Genelkurmay'dan 'Anıtkabir' açıklaması

Genelkurmay'dan 'Anıtkabir' açıklaması
Bazı basın ve yayın organlarında bugün Anıtkabir'de düzenlenen törenlere Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'in katılmamadığına yönelik haberler üzerine Genelkurmay Başkanlığın'dan bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, törenlere Başbakanlık yönetmeliğine göre askeri personelin katılmadığını belirtilerek, "Başbakanlığın, Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği gereğince, daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da söz konusu törene askeri personel katılmamıştır" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Bazı basın ve yayın organlarında; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Anıtkabir’de düzenlenen törene Sayın Genelkurmay Başkanının iştirak etmediği şeklinde haberlere yer verilmiştir.

Başbakanlığın, Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği gereğince, daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da söz konusu törene askeri personel katılmamıştır.

Diğer taraftan, Birinci Meclis ve TBMM’de yapılan törenlere ve akşam düzenlenen resepsiyona Sayın Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları iştirak etmişlerdir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com