Genelkurmay’dan “Küstah Teğmenler” açıklaması…

Genelkurmay’dan “Küstah Teğmenler” açıklaması…
Genelkurmay Başkanlığı, "Akit Gazetesi'nin, Başbakan ve eşi hakkında olumsuz yorumlar yapan teğmenler hakkında soruşturma yapılmadı" iddialarını yalanladı...
Genelkurmay Başkanlığı,  bir grup jandarmanın sosyal paylaşım sitelerinde “Başbakan ve eşi hakkında ağza alınmayacak ifadeler” kullandığı, bunlar hakkında TSK’nın işlem yapmadığı yönündeki haberle ilgili açıklama yaptı.  

Soruşturma başladı mı? İşte detaylar…
 
Genelkurmay Başkanlığı, bir grup jandarmanın sosyal paylaşım sitelerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hakkında ağza alınmayacak ifadeler kullandığı, bunların tespit edilip Jandarma Genel Komutanlığı’na iletildiği ancak komutanlığın işlem yapmadığı yönündeki iddiaları içeren haberin yanlış olduğunu, adli soruşturmanın 2 Aralık tarihinden itibaren sürdürüldüğünü bildirdi.
 
Genelkurmay Başkanlığı, 28 Aralık 2011 tarihli Yeni Akit gazetesinde yer alan “Küstah Teğmenleri Kim Koruyor?” başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaptı. Habere konu olayla ilgili olarak Jandarma Genel Komutanı tarafından bir işlem yapılmadığının iddia edildiği belirtilen açıklamada, “Bahse konu haber gerçeği yansıtmamaktadır. Habere konu olay hakkındaki bilginin Genelkurmay Başkanlığına ulaşmasını müteakip, aynı gün konu Jandarma Genel Komutanına özel olarak iletilmiş ve Jandarma Genel Komutanı tarafından 02 Aralık 2011 tarihinde adli soruşturma emri verilmiştir. Adli soruşturma halen devam etmektedir” denildi.
 
Haber neydi?
 
“Küstah Teğmenler” haberinde, Başbakan Erdoğan ve ailesi ile hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüten bir grup jandarma personelinin istihbarat birimlerince belirlendiği, yapılan takibin ardından söz konusu jandarma teğmenlerinin sistematik olarak hareket ettiklerinin tespit edildiği ve durumun Başbakan Erdoğan’a bildirildiği iddia edilmişti.
 
Haberde “Konunun Genelkurmay’a iletilmesi talimatı üzerine dosya Başbakanlık tarafından Genelkurmay’a iletildi. Başbakan Erdoğan’a ağır hakaretlerin detaylarını içeren dosya, Genelkurmay tarafından gereği yapılmak üzere ivedilikle Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu’ya ulaştırıldı. Ancak dosyanın, burada takılıp kaldığı belirtiliyor. Kalyoncu’nun aradan geçen zamana rağmen kendisine iletilen dosya hakkında hiçbir işlem yapmadığı ifade ediliyor” denilmişti. 
Seçim sonuçları geldikçe profiller karartılmış…
 
Gazete, paylaşım sitelerinde özellikle referandum ve seçim öncesinde AKP’nin seçimi kaybetmesi için, Başbakan’a, Başbakan’ın ailesine, hükümete ve bakanlara galiz küfürler edildiğinin belirlendiğini, ancak seçim gecesi sonuçlar açıklanmaya başlatıldıktan sonra Facebook profillerinin karartılmaya başlandığını yazmıştı. 
 
Haberde şöyle denilmişti:
 
“Örgütlü olarak faaliyet yürüten subay sayısının 40’tan fazla olduğu, faaliyetlerine bazı üst rütbelilerin de direkt olarak destek verdikleri kaydediliyor. Facebook’taki bu sayfalara ulaşım çok kolay. Çünkü şahsi isim ve soyisimleri, hatta üniformalı ve üniformasız fotoğraflarına da yer verdikleri Facebook sayfalarında onlara arkadaşlık teklif etmeniz yeterli, kabul aldığınızda, artık Başbakan’a yaptıkları küfürlere siz de tanıklık edebiliyorsunuz. Bu konu ile ilgili defalarca Jandarma Genel Komutanlığı’na şikayet iletildiği, Org. Bekir Kalyoncu’nun organize hakaretleri örtbas ettiği, şikayetleri dikkate almadığı belirtiliyor.”
 
Yeni Akit, haberine “Bilindiği gibi, daha önce Facebook’ta Başbakan’a hakaret eden bir kişi 2 yıl hapis cezası almıştı” kaydını da düşmüştü. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com