Gerçeğe En Yakın Seçim Tahmini

Gerçeğe En Yakın Seçim Tahmini
Her parti kendine göre anket sonucu açıklıyor! Peki partilerin gerçekte oy oranları nasıl? Hangi parti yüzde kaç oy alır?..

Partilerin kendi yaptırdığı anketlerin yanında bazı araştırma şirketleri de yaptıkları çalışmalarla seçmenin nabzını tutular.

Kimi anketlerde tavan yapan partiler bazı anketlerde ise şok düşüş yaşadı. Bundan önceki seçimlerde doğru tahminlerde bulunan ve Türkiye genelinde araştırmalar yapan şirketlerin anketleri birbirine çok yakın çıksa da hiçbir araştırma şirketinin sonucu yüzde yüz kesin değildir. Muhakkak bir sapma oranı vardır. Ama yapılan tüm araştırmaların ortalaması seçim sonuçlarına en yakın sonucu bildirmektedir.

Türkiye genelinde anket yapan Konsensus, Metropoll, Andy-Ar, USADEM, ANAR, GENAR, MARMARA, Trend, ORC, İKSara gibi araştırma şirketlerinin sonuçları medyada ve kamuoyunda çokça konuşulmaktadır.

Aktifhaber.com Ocak 2011'den bugüne kadar Türkiye genelinde bu şirketler tarafından yapılan ve medyada yer alan 34 seçim anketi ve araştırmasının ortalamasını aldı.

AK Parti: 46,95

CHP: 26,55

MHP: 11,85

BDP: 5,81

DİĞERLERİ: 8,84

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com