"Gerçeğin üstü örtülmek mi isteniyor?"

"Gerçeğin üstü örtülmek mi isteniyor?"
MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, MHP Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık'ın Kütahya Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi sırasında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla konuyu yargıya taşıdığını ve yargıdan gereken olumlu cevapları aldığını söyledi

MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, MHP Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık'ın Kütahya Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi sırasında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla konuyu yargıya taşıdığını ve yargıdan gereken olumlu cevapları aldığını söyledi.
Belek, konun yargıya intikal etmesinden rahatsız olan Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş yetkililerinin MHP Milletvekili Alim Işık hakkında basına yanlış demeç verdiklerini iddia ederek, duruma tepki gösterdi. Belek, ayrıca Şeker Fabrikası'ndaki usulsüzlüklerin takipçisi olacaklarını da özellikle vurguladı.
Metin Belek, Prof Dr. Alim Işık hakkında kamuoyunu yanıltmaya kendilerini haklı göstermeye yönelik söylemlerle basın bildirisi yayınlayan Kütahya Şeker Fabrikası yetkilerinin yasal süreçten neden rahatsız olduklarını parti olarak anlayamadıklarını ifade etti. Kütahya Şeker Fabrikası'nın 1953'te kurulduğunu belirten Belek, fabrikanın 2004 yılında özelleştirilerek el değiştirdiğine dikkat çektti. El değiştirme sırasında Şeker Fabrikası'nda usulsüzlük yapıldığını belirten Belek, bu konu ile MHP Milletvekili Alim Işık'ın yakından ilgilendiğini ve bütün yasal haklarını parti olarak kullanacaklarının altını çizdi.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak Kütahya Şeker Fabrikası'nın Kütahya'ya sağladığı ekonomik katkıyı sorgulamadıklarını belirten Belek, sorguladıkları tek şeyin mevcut hükümet eliyle özelleştirilen Kütahya Şeker Fabrikası'nda özelleştirme sırasında usulsüzlüklerin yapılıp yapılmadığını parti olarak araştırdıklarını söyledi. Ayrıca yapılan özelleştirmelerin yandaş organlara aktarılıp aktarılamadığını da sonuna kadar araştıracaklarını söyleyen Belek, konuya muhatap olan Şeker Fabrikası yetkilerinin doğrulardan neden kaçtıklarını sordu.
Metin Belek yaklaşık değerinin 230 milyon TL olan Şeker Fabrikası'nın 23 Milyon TL'ye AKP yandaşlarına verilmesini sonuna kadar sorgulayacaklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:' Şeker Fabrikası'nın AKP Bitlis Millet Vekili Vahit Kiler'in de ortak olduğu şirketler tarafından satın alındıktan 1 sene sonra tapuda tahribat yapılarak 112907 metrekare arazinin usulsüzce Kütahya Şeker Fabrikası'nın yeni sahiplerine verilip verilmediğini tabiki sorgulayacağız. AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kilerin Kiler Holding Şeker Fabrikasına ortak olduğu gerçeğinin üstü örtülmek mi İsteniyor?' şekilinde konuya açıklık getirdi.
Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık'ın Şeker Fabrikası AŞ'nin basın bildirisinde de olduğu gibi Kütahya milletvekili olduğunu belirten Belek, parti olarak Kütahya'nın menfaatlerinin korunması için mücadele verdiklerini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com