Gerdanlık iftirasına dava açtı

Gerdanlık iftirasına dava açtı
Kemal Kılıçdaroğlu ve eşinden Yeni Akit Gazetesi'ne dava... İşte istedikleri tazminat:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Yeni Akit Gazetesi hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, dava dilekçesi Avukat Celal Çelik tarafından Kılıçdaroğlu ailesi adına Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Yargıçlığı'na sunuldu.

Dilekçede, ''Yeni Akit gazetesinin dün ve bugünkü nüshalarında yayımlanan yalan ve iftira nitelikli haberlerden ötürü her bir davacı vekil eden lehine 50 bin lira olmak üzere toplam 100 bin liralık manevi tazminata hükmedilmesi ve davalıların mal varlıklarının kaçırılmasına engel olmak bakımından tedbiren dondurma kararı verilmesi'' istendi.

GAZETE NE YAZMIŞTI?

Akit'in iddiasına göre, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Kılıçdaroğlu ailesine eşine 53 bin TL'lik bir gerdanlık hediye etmişti.

İLGEZDİ KUYUMCUDAN YAZI ALDI

Öte yandan, Akit'in haberi üzerine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin gerdanlığın satın alındığının idia edildiği Jival Kuyumculuk'tan bir yazı aldığı öğrenildi. Yazıda, "Battal İlgezdi, mağamazımızdan 53 bin TL'lik bir alışveriş yapmamıştır" yazdığı belirtildi.

Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava tüm yurtta yaşamı olumsuz etkiliyor. Birçok ilde gece saatlerinde başlayan kar yağışı tüm şiddetiyle etkisini südürmeye devam ediyor.

Güne soğuk hava nedeniyle buzlanmanın neden olduğu trafik keşmekeşiyle başlayan mega İstanbul'da kar etkili oluyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com