Gerekçeli karar korsan iddiası

Gerekçeli karar korsan iddiası
Yazılması yılan hikayesine dönen Ergenekon'da gerekçeli kararın bitirilerek UYAP'a yüklendiği ileri sürüldü. Ancak avukatlar böyle bir yükleme yapılmadığını, mahkemenin dağıttığı kararda ise imza bulunmadığı açıklandı.

Ergenekon'da gerekçeli karar korsan iddiası. Yazımı yılan hikayesine dönen Ergenekon davasının gerekçeli kararının çıktığı ve UYAP'a yüklendiği ileri sürülmesine rağmen UYAP'a henüz yüklenmediği,  avukatlara dağıtılan gerekçeli kararın ise imzasız olduğu belirtildi.
 
İstanbul 13 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yazımı 7 aydır yılan hikayesine dönen Ergenekon davası gerekçeli kararının korsan olduğunu açıklayan avukat Vural Ergül gerekçe ile ilgili önemli iddialarda bulundu. 

Vural Ergül gün içinde saat başı UYAP'ı kontrol ettiğini, ancak gerekçeli kararın henüz UYAP'a yüklenmediğini, mahkeme tarafından avukatlara dağıtılan gerekçeli kararın ise imzasız olduğunu söyledi. Vural Ergül mahkemenin bu şekilde bir bir gerekçeli karar açıklayamayacağını belirterek 'Mahkeme korsan bildiri' dağıtmış yorumunda bulundu. Ergül 'dava süreci gibi gerekçeli karar da skandal. Mahkemenin avukatlara dağıttığı gerekçeli kararda mahkeme üyelerinin imzası yok. Karar UYAP'ta yüklü diyorlar. Ancak öyle bir yükleme yok. Bu kararı posta yoluyla taraflara tebliğ edemezler. Çünkü mahkeme dağıtıldı. Neresinden tutsanız elinizde kalacak bir durum. Mahkemenin bu şekilde bir karar açıklamasını HSYK'ya şikayet edeceğim' dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com