Gerekirse sınır ötesi operasyon yaparız

Gerekirse sınır ötesi operasyon yaparız
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Hakkari'de şehit düşen 7 asker için açıklama yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hakkari Çukurca'da şehit düşen 7 asker için açıkalama yaptı.

Bakan Eroğlu, belediye binasından ayrılırken gazetecilerin Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde 8 askerin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Bakan Eroğlu, şunları söyledi:

BAŞIMIZ SAĞOLSUN
"Hainler mayın koymuşlar, patlama neticesinde malesef 7 şehidimiz var. Çok üzüntülüyüz. Milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz. Neticede bunlar mutlaka temizlenecek. Dökülen kanlar yerde kalmayacak. Hükümetimiz kararlı. İnşallah bunların cezası verilecek. Üzüntülüyüz. Hakikaten ateş düştüğü yeri yakıyor. Onların ailelerinin durumunu düşünüyorum. Geçenlerde bir şehidinizin cenazesindeydik. Ailesinin durumunu görüyoruz. PKK kesinlikle yok edilecek kimsenin şüphesi olmasın. Hükümetimiz de bu konuda kararlı. Dün de başbakanımızın başkanlığında ilgili bakanlarla toplantı yapıldı. Çok ciddi tedbirler alınacak. Bunlar son olur diye düşünüyorum. Başımız sağ olsun."

Bakan Eroğlu, gazetecilerin, "Alınacak tedbirler arasında sınır ötesi operasyon da var mı? Türkiye neden böyle bir operasyon yapmıyor, bu konuda bazı çekinceler mi var?" şeklindeki sorusunu ise şöyle yanıtladı:

GEREKİRSE SINIR ÖTESİ OPERASYON YAPILIR
"Bunlar ayak üstü konuşulmaz. Yapılacağı zaman yapılır. Türkiye'nin bunu yapacak gücü var. Ama bunlar basının huzurunda konuşulmaz. Ona göre karar verilir ve yapılır. Türkiye'nin gücü var, sınır ötesi gerektiğinde yapar." Bakan Eroğlu daha sonra Giresun'a hareket etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com