“Geri çekilme söz konusu değil”

“Geri çekilme söz konusu değil”
PKK’nın yönetim kadrosundan hükümete ve sözde çözüm sürecini yönetenlere zıt açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Hükümetin teröristlere verdiği tavizler sonucunda gelinen noktada terör örgütünden birbiri ardına cüretkar açıklamalar geliyor.
 
PKK’nın yönetim kadrosundan Duran Kalkan “Şu an geri çekilme falan söz konusu değil" dedi.
 
Örgütün kurucularından olan Duran Kalkan bir Kürt TV'sinde konuştu.
 
Kalkan PKK'lıların Türkiye'den çekilmesi konusundaki soruya şu yanıtı verdi:
 
 "KİMSE GÜLE OYNAYA ÇEKİLMEK İSTEMİYOR"
 
"Şunun kamuoyu tarafından da, özellikle de ilgili kesimler tarafından da iyi bilinmesini istiyorum ki PKK çekilme meraklısı değil. Güle oynayarak kimse çekilmek falan istemiyor. Tersi geçerlidir. Hali hazırda çekilme pozisyonuna geçmiş olma durumu da söz konusu değil. O üretilen senaryoların hiçbir geçerliliği yok. Söz konusu iddiaların hiçbir geçerliliği yok. Herkes yerli yerinde ve PKK ateşkes konumundadır. Yeni bir talimat da PKK komutanlığına yoktur. Herhangi bir talimat karargaha ulaşmamış, birliklere de öyle bir talimat verilmemiştir. PKK'nın öyle kolay, rahat geri çekilmeye ikna edilmesi mümkün değil."
 
ÇEKİLMEK İÇİN 2 KOŞUL
 
Kalkan PKK'lıların çekilmesi için de iki koşul öne sürdü:
 
"Bu konuda ya somut adımlar olur, ya da ancak Apo doğrudan girişimde bulunur, ikna edebilir. Yoksa öyle kolay olacağını ben hiç sanmıyorum. Kimse de öyle düşünmemeli. Sanki PKK güle oynaya bunu yapacakmış, bunun için hazırmış gibi bir hava yaratılıyor. İddiaların aksine Güney Kürdistan'daki PKK'lılar Kuzey Kürdistan'a gitmek istediklerini söylüyor. Geri çekilmenin başlayıp yürüyebilmesi için Öcalan'ın PKK'ya doğrudan hitap edebilmesi şart. Bunu herkes bilmeli. Yönetimimiz bunları laf olsun diye, ya da birilerini korkutmak için, siyasi üstünlük sağlamak için, ya da şantaj yapmak için söylemiyor." (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com