Geri çekilme yok, savaş başlayacak

Geri çekilme yok, savaş başlayacak
Teslim olan PKK'lıdan şok itiraf: PKK’nın geri çekilme diye bir planı yok, aksine Türkiye’de mevcut gücünü daha da artırmaya çalışıyor.

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın elinden kaçarak teslim olan  S.A. isimli militan PKK'nın planını böyle deşifre etti. S.A PKK’nın geri çekilme diye bir planının olmadığını, aksine Türkiye’de mevcut gücünü daha da artırmaya çalıştığını söyledi. Hazırlanan istihbarat raporlarıda bunu doğrular nitelikte. Raporlarda örgütün bölgedeki tüm illerde ‘sözde asayiş birimleri’ oluşturduğu, dağ kadrosunda bulunan birçok örgüt üyesini de şehir ve kasabalara yerleştirdiği belirtildi.

GERİ ÇEKİLME YOK, SAVAŞ BAŞLAYACAK!

S.A. yemin töreninin ardından Duran Kalkan’ın yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulunduğunu anlattı: “Rojava’yı ele geçirdik. Burada askerlerimiz bulunmakta. Buranın tamamen kontrolü bizim elimizde. Geri çekilme diye bir şey yok. Aksine katılımlar artarak devam ediyor. Önder Apo’nun hedefi 20-25 bin olan asker sayısını 100 bine çıkarmak. Bu sayıya yaklaşıldığında askerler şehirlere inerek halk savaşı başlatacak. Irak ile anlaşamıyoruz. Çünkü Irak bizim Türkiye ile savaşmamızı istiyor. Bunun için de ne istersek vermeye hazırlar. Ancak savaşmak şu an için önder Apo’nun planları arasında yok. Biz Türkiye ile barış sağlasak bile savaşacak ülke çok. Ancak şu anda toparlanmamız ve eleman kazanmamız daha önemli. Sizleri örgüte katılımınızdan dolayı kutluyorum.” Teslim olan örgüt militanı S.A., eğitim alan diğer arkadaşlarıyla birlikte Kandil’e gönderilme korkusundan dolayı da kaçma kararı aldığını ifade etti. Daha sonra ise bir arkadaşının yardımı ile eğitim aldıkları kamptan kaçarak güvenlik güçlerine sığındığını belirtti.

ÖRGÜT TÜM İLLERDE SÖZDE ASAYİŞ BİRİMLERİ KURDU

İstihbarat birimleri terör örgütü PKK’nın son dönemdeki faaliyetleri ile ilgili kapsamlı bir rapor hazırlayarak ilgili birimlere gönderdi. Rapora göre PKK, 2013 yılında yol kesme, kimlik kontrolü yapma, adam kaçırma ve iş makineleri yakma gibi eylemlerini artırdı. Sınır dışına sadece hasta, yaşlı ve kadın teröristler çıkarken, katılım sayısının 3 bine yaklaştığı belirtildi. İstihbarat raporunda ayrıca örgütün Cizre ve Diyarbakır’ın yanı sıra bölgedeki tüm illerde de sözde asayiş birimleri kurduğu bilgisi yer aldı. Örgütün bu yapı sayesinde bölgede haraç topladığına vurgu yapıldı. Örgütün silahlı kanat mensuplarının da şehir merkezlerinde eğitim yaptığı vurgulandı.

Raporda özetle şu bilgilere yer verildi: “Cizre’de ortaya çıkan sözde asayiş ekibi çalışması bir prova niteliği taşırken, Kandil’den Doğu ve Güneydoğu’daki tüm illere aynı çalışma talimatı verildi. Kandil’deki talimata göre PKK, bu illerde asayiş ekipleri kurarak polis eğitimi verecek. PKK’nın dağ kadrosunda bulunan ancak büyük olaylara adı karışmayan birçok örgüt üyesi, şehir ve kasabalara yerleştirildi. KCK kadrolarına dahil edilen bu militanlar, Cizre benzeri eğitim çalışmaları yürütüyor.” Raporda örgütün adam kaçırma ve şantiye basma suretiyle haraç aldığı aktarılıyor. Geçtiğimiz ay Bingöl’de kaçırılan iki işçinin serbest bırakılması karşılığında 300 bin lira alındığı kaydedildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com