Geri dönüşüm fabrikasında yangın

Geri dönüşüm fabrikasında yangın
Eskişehir'de, bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın söndürülemiyor.

 Eskişehir'de, bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın söndürülemiyor.

Merkeze bağlı Çukurhisar beldesinde bulunan buzdolabı geri dönüşüm fabrikasında, malzemelerin aşırı sıcakta genleşip birbirine sürtünmesi sebebiyle yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüdü. Çok sayıda itfaiye ekibi ve tedbir amaçlı 112 ambulanslarının sevk edildiği fabrikadaki yangın sebebiyle gökyüzü siyah dumanla kaplandı. Fabrika yanındaki ekili arazilere de sıçrayan yangına çiftçiler de traktörleriyle müdahale etti. İşçilerin de itfaiyeye yardım ettiği yangına müdahale eden itfaiye ekipleri yetersiz kaldı.
Hisar Mahalle Muhtarı Kenan Özyurt, fabrikada daha önce de 4 kez yangın çıktığını belirterek, 'Fabrikada en ufak şeyde kıvılcım çıkıyor. Burası belediyeye ait. Halk tepkili. Daha önce buranın kaldırılması için imza topladık. Bir ay önce yine yangın çıktı. O zaman kepçelerle toprak atarak yangının büyümesini önledik. Çiftçinin mahsulü yandı. Yangından sonra kanserojen madde kullanılan malzemelerin yanmasıyla gökyüzünü siyah duman kapladı. Yanan malzemeler, hemen söndürülebilecek malzeme de değil. Daha önce Muttalip beldesinde çıkan büyük yangından sonra yeni geri dönüşüm fabrikası buraya kurulmuştu' dedi.
Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.
-YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ-
Eskişehir'de, geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangının kontrol altına alındığı bildirildi.
Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Çukurhisar beldesinde bulunan buzdolabı geri dönüşüm fabrikasındaki malzemelerin öğle saatlerinde aşırı sıcakta genleşip birbirine sürtünmesi sebebiyle çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı.
Yangında oluşan maddi hasarın tespiti için çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com