Germiyan sokak yeraltı otoparkı hizmete girdi

Germiyan sokak yeraltı otoparkı hizmete girdi
Kütahya'da, belediye tarafından yaptırılan Germiyan Sokak Yeraltı Otoparkı törenle hizmete girdi.

Kütahya'da, belediye tarafından yaptırılan Germiyan Sokak Yeraltı Otoparkı törenle hizmete girdi.
Belediye Başkanı Mustafa İça, törende yaptığı konuşmada, kentteki turistik alt yapı imkanlarını güçlendirmek amacıyla tarihi Kütahya evlerinin bulunduğu Germiyan Sokak'ta otopark inşa ettiklerini bildirdi.
Bölgede yaşanan otopark sorununa çözüm sağlanması için 1750 metrekare alanda inşa edilen 50 araç kapasiteli tesisin hayırlı olmasını dileyen İça, şöyle konuştu:
''Kütahya'da ulaşım sorunu had safhaya gelmiştir. Ulaşım sorununa çözüm için katlı ve yer altı otoparkları büyük önem arz etmektedir. Halkımızın park konusuna fazla titizlik göstermediği inancındayım. Göreve geldiğimiz günden bu yana katlı otoparklar ve yer altı otoparkları olarak büyük yatırımlar yaptık. Öğretmenevi arkası ve Evliya Çelebi Devlet Hastanesi altında faaliyete geçen otoparklarımızın ardından tarihi ve turistik Germiyan Sokağın arka kısmında yer alan bu otoparkımız hizmete girmiştir.
Halkımızın bilinçlendirilmesi adına son aldığımız meclis kararıyla dış bölüme 1 saatlik park için 1.5 lira olan otopark ücreti, yeraltı otoparkında 1 liraya indirilmiştir. Bunu sürücülerimizin otopark kullanma alışkanlığı edinmesi için yaptık. Hepimizin üzerine düşen görev, tesislerimizin işletilmesidir. Bu tesislerde sadece otopark hizmeti değil, yıkama gibi diğer hizmetler de verilebilmektedir. İşletmecilerimizin de bu görevi en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com