Gezgin Gazeteci

Gezgin Gazeteci
Simav’da görme engelli gazeteci yazar Güngör Avcıoğlu, ilçesinin çözüm bekleyen sorunlarına katkı amacıyla köşesinde yazdıklarıyla yetinmiyor

Simav’da görme engelli gazeteci yazar Güngör Avcıoğlu, ilçesinin çözüm bekleyen sorunlarına katkı amacıyla köşesinde yazdıklarıyla yetinmiyor. Kendisini adeta ilçesine adayan Avcıoğlu hiçbir masraftan kaçınmayarak özel aracı ile son bir ayda yaklaşık 2 bin kilometre yol kat ederek Ege Bölgesinde yayın yapan özel televizyon kuruluşlarını da dolaşarak programlara katılıyor.
Son üç yılda üçü büyük 4 önemli deprem yaşayan ve ardından 30 bini aşkın artçı sarsıntının kaydedildiği Simav’da halen hastane yapılmaması karşısında duyarsız kalamadığına vurgu yapan Avcıoğlu, “Gerek haftada iki kez yazdığım günlük gazetedeki köşemde gerekse özel televizyon kuruluşlarındaki çeşitli programlarda hastane konusunu ele alıyorum. Tek amacım sorunun çözümüne katkı sağlamak. Benim işimde gücümde Simav” dedi.
Hastanenin bir an önce yapımına kendi çapında katkı sağlamak amacıyla önümüzdeki günlerde İzmir’den davet aldığı özel bir televizyon kanalına da katılacağını dile getiren Avcıoğlu, “Köyleriyle birlikte 70 bin nüfuslu bir ilçenin deprem sonrası hastanesiz kalmasına gönlüm razı olmuyor. Gerek Başkent Ankara gerekse başka kurumlardaki hatırlı dostlarımı bu tür yayınlarla harekete geçirmeye çalışıyorum. Ben ilçemi de halkımı da çok seviyorum. Yazılarımla olsun anlattıklarımla olsun onların sorunlarına katkı sağlayabilirsem kendimi mutlu hissediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com