Gezi eylemcileri ne istiyor?

Gezi eylemcileri ne istiyor?
Gezi Parkı için bir haftadır devam eden eylemlerin fitilini ateşleyen ’Taksim Dayanışması Platformu’ eylemcilerin taleplerini 4 maddede sıraladı.

Taksim Gezi  Parkı için süürdürülen eylemde eylemcilerin talepleri netleşti. 'Taksim Dayanışması' imzası ile  yayınlanan 4 maddelik bildiride eylemcilerin talepleri dile getirildi.
 
İşte o açıklama:
 
Direnişimizin acil talepleri şunlardır;
 
1- Gezi Parkı, Park olarak kalacaktır. Ne Taksim'de Topçu Kışlası'na ne de tüm doğa ve yaşam alanlarımızın talanına izin vermeyeceğiz.
 
2- Gezi Parkı'ndaki direnişten başlayarak halkın demokratik hak kullanımını engelleyen, şiddetle bastırma emrini veren, bu emri uygulatan, yüzlerce insanın yaralanmasına neden olan sorumlular, başta İstanbul Valisi, Emniyet Genel Müdürü olmak üzere derhal istifa etmelidir. Gaz bombası kullanılması yasaklanmalıdır.
 
3- Ülkenin dört bir yanında direnişe katıldığı için gözaltına alınan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalı, haklarında hiçbir soruşturma açılmamalıdır.
 
4- Taksim başta olmak üzere Türkiye'deki tüm meydanlarında, kamusal alanlarda toplantı, eylem yasaklarına son verilmelidir.
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com