Gezi forumuna satırlı saldırı

Gezi forumuna satırlı saldırı
Yreniköy'de düzenlenen foruma satırlı bir grup saldırdı.

İstanbul Yeniköy Parkı’nda Gezi eylemleri paralelinde düzenlenen foruma mahalle muhtarı Engin Cevahiroğlu’nun öncülüğündeki gerici faşist bir grup saldırdı, bir kişi yaralandı.

İstanbul'un parklarında devam eden forumlardan biri de Yeniköy Parkı'nda düzenlendi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı foruma mahalle muhtarı Engin Cevahiroğlu, yanındaki 10-15 kişiyle birlikte müdahale etti. Bu arada bir araba konvoyundan havaya ateş edildi.

Satır ve sopalarla alana gelen grup  yurttaşları “burada tencere-tava çalmayın” diyerek tehdit etti. Foruma katılanlar grubun bir kaç gündür devamlı yakınlarında dolaştığını sözklü sataşmayla tehdit ettiklerini söyledi.

Özellikle Ermeni ve Rum vatandaşlara yönelik hakaretler eden saldırgan grup diğer vatandaşlara da “Ermenilerin, Rumların peşine takılıyorsunuz” diyerek saldırdı. Dehşet dolu dakikalar yaşayan vatandaşlar olayları önce twitter'a yazdıkları yardım çağrılarıyla duyurdu. Grubun çevrelerini sardığını ve poli,se ulaşamadıklarını yazan vatandaşlar korku dolu dakikalar geçirdi.

Mahalle Muhtarı Engin Cevahiroğlu'nun desteğini alarak önce tartışmaya başlayan saldırganlar daha sonra da topluluğa saldırdı. Ellerinde bıçaklar olan güruh, bir vatandaşı yaraladı.

Saldırganlar Yeniköy Parkı’nda toplananların buraya camii yapılmasını engellemek istediğini iddia etti. Olayla ilgili twiter'da tehdit mesajları yazan saldırgan grup olay anını da övünürek anlattı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com