Gezi kitabının yazarı işten atıldı!

Gezi kitabının yazarı işten atıldı!
5 gün önce Gezi Direnişini anlatan "Güneşin Evlatları-Bir Direniş Efsanesi" adlı kitabı yayınlan Akşam Gazetesi muhabiri Ali Ekber Ertürk'ün işine son verildi.

Akşam grubunun el değiştirmesinin ardından başlayan tasfiyenin son ismi deneyimli siyaset muhabiri Ali Ekber Ertürk oldu.

Sosyal medyada muhalif paylaşımları gazete yönetiminde rahatsızlık yaratan Ertürk'ün Gezi olaylarına ilişkin kitabının yayınlanmasının ardından işten çıkarılması dikkat çekti. Star gazetesine TMSF tarafından el konmasının ardından da bu gazetede çalışan Ali Ekber Ertürk'ün işine son verilmişti. Ali Ekber Ertürk, işten çıkarıldığı bilgisini kendisine ait facebook sayfasında şöyle paylaştı:

İşten atılışını Facebook sayfasından duyurdu

"8 yıldır görev yaptığım, gündem değiştiren ve ödül alan haberlere imza attığım ve geçtiğimiz aylarda tmsf'ye geçen akşam gazetesi, beni işten çıkardı. Tarafıma gönderdikleri ve dün elime geçen resmi yazıda gerekçeleri ise "yeniden yapılanma"... tabi gerçek nedeni azçok hepimiz biliyoruz. Bu gazetede, işten atılan "ilk muhabir" sıfatını da bu vesileyle kazanmış oldum. Daha önce de star'a el koyduktan sonra beni işten atmışlardı. Bunlar, sözde allah'tan korkanlar, ikinci kezdir benim ekmeğimle oynuyorlar. Kendilerince beni "istenmeyen adam" ilan ediyorlar. son olarak yazdığım ve gezi direnişini konu olan "güneşin evlatları" kitabımın da işin tuzu biberi oldu tabi. Ancak şu biline; gencecik çocukların hunharca katledildiği bir ortamda, Ali Ekber'i işten attırmışsınız, çok mu? Ve şu da biline; Ali Ekber, doğru bildiği yoldan bundan böyle de şaşmayacaktır ve 2 kuruş maaş için boyun eğmeyecektir. Ve şu da biline; ben çöplükten ekmek toplar yine ailemi geçindiririm. Yeter ki yüce yaradan namerde muhtaç eylemeye! Ve şu da biline;

"Ben değil, onlar kaybettiler!"

Son sözüm şudur: "olanda hayır vardır!"

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com