Gezi Parkı konserlerinde flaş gelişme!

Gezi Parkı konserlerinde flaş gelişme!
Dün Gezi parkında konserler verme kararına varan sanatçılardan, polis şiddetinin sürmesi dolayısıyla konserden çekilme kararı haberleri gelmeye başladı.

Gezi Parkı direnişinin ardından, Sanat Cephesi dün tüm sanatçılara acil toplanma çağrısı yapmış ve sanatçıların neler yapabileceğini konuşmak ve tutum belirlemek için yapılan toplantıya Sezen Aksu, Zülfü Livaneli, Candan Erçetin, Grup Yorum, Sertap Erener, Demir Demirkan, Can Bonomo, Mor ve Ötesi, Duman, Yavuz Bingöl ve Erkan Oğur'un da aralarında bulunduğu 250 sanatçı katılmıştı.

Taksim Ses Tiyatrosu’nda yapılan toplantıdan Gezi parkında daimi bir sahne kurup nöbet tutma ve her gün nöbetleşe bu sahneden konserler verme kararı çıkmıştı. Ancak Türkiye 'nin diğer şehirlerinde polis şiddetinin sürmesi dolayısıyla sanatçılardan konserden çekilme kararı haberleri gelmeye başladı. Can Bonomo, Sertab Erener ve Demir Demirkan konserden çekildiklerini açıklayan ilk isimler oldu. Cengiz Semercioğlu'nun yazdığı tweet'e göre Sezen Aksu'da konser vermeyecek sadece Galatasaray Lisesi önünden yapılacak yürüyüşe katılacak. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com