Gezi Parkı Partisi Başkanı Kim?

Gezi Parkı Partisi Başkanı Kim?
Gezi Partisi Başkanı Reşit Cem Köksal rock sanatçısı çıktı

Gezi eylemlerinden sonra uzun süre tartışılan bu hareketin bir siyasi partiye dönüşmesi fikri geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Partinin resmi olarak kurulduğunun duyulması üzerine herkes kurucularını ve başkanını merak etmeye başladı.

Gezi Partisinin kurucusu ve başkanı Efsane isim Joe Lynn Turner ile aynı sahneyi paylaşan,  yaptığı Neo-Klasik Metal müzikle tanınan Reşit Cem Köksal.

Başkan Köksal ve parti kurucuları 1 Ekim’de “Gezi Partisi” kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na verdi. Dilekçe işleme konduktan sonra yapılan incelemeler doğrultusunda partinin tescili 9 Ekim'de gerçekleşti. Partinin Genel Merkezi olarak Ankara gösterilirken partinin kısaltılmıl hali GZP oldu. Partinin logosu ise kök salmış ağaç modelinde bir insan figüründen oluşuyor.

CEM KÖKSAL KİMDİR?

Gitarist, müzisyen ve besteci kimliğiyle bilinen Köksal, Neo-Klasik Metal türünde müzik yapıyor. Müziğe ilk başladığı dönemde popüler rock grupları içinde de yer alan Köksal, gitar anatomisiyle yakından ilgilenerek Shark adını verdiği gitarı geliştirdi. Köksal, Türkiye’de konser veren efsane isim Joe Lynn Turner ile aynı sahneyi paylaşmıştı. Köksal, Joe Lynn Turner ile sergilediği performansı ise “Live” albümde toplayarak 27 Şubat 2007’de piyasaya sürmüştü. İkinci albümü “Siyah Beyaz Masallar”ı çıkartan Köksal, Vigilante adında yeni bir albüm çıkarma çalışmalarını ise sürdürüyor.

PARTİ MECLİS ÜYELERİ

Parti Meclisi Üyeleri ise Barış Akşahin, Burak Gülgen, Fatma Paraş, Fatme Aksu, Feyza Geçmen, Kadri Arslan, Kenan Demir, Mert Yücel, Nazan Aksu, Nursema Sırdar, Özcan Arslan,Rahmi Yurttakalan, Şimal Yücel, Yasin Tunç ve Yunus Emre İpek isimlerinden oluşuyor.

DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Partinin disiplin kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu:
Emre Gürgen, Hakan Ali Toker, Hasan Akev, Hülya Demir, İnci Şimşek, Pınar Taşkın ve Serkan Duman. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com