Gezi Parkı tweeti kararı çıktı!

Gezi Parkı tweeti kararı çıktı!
Memet Ali Alabora’ya ‘’Mesele sadece Gezi Parkı değil’’ tweeti için karar çıktı

Başbakan Erdoğan’ın ‘’kimsenin yaşam şekline karışmadık’’ demesinin ardından Türkiye’de neredeyse yaşam şekline, kaç çocuk yapacağına, ne yiyip ne içeceğine, nasıl evlerde kalmasına kadar birçok konuda hayatına müdahale edilmeyen, karışılmayan tek kişi kalmadı.

Toplumda var olan rahatsızlıklar, Gezi Parkı’ndaki ağaçların sökülerek rant uğruna burasının Topçu Kışlası adı altında AVM ve otele dönüştürülmesini protesto eden genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden karşı çıkanlara Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla şiddetli polis saldırıları olmuştu.

11 vatandaşımız öldürülmüş, gözlerini kaybedenlerin yanı sıra 8163 kişi de yaralanmıştı. Türkiye genelinde 79 ilde (Türkiye’de 81 il var) halk AKP Hükümeti’nin Gezi Parkı eylemcilerine yönelik orantısız şiddetini protesto etmiş, hükümet istifa sloganları atılmıştı. Tüm dünya Türkiye’ye kilitlenmiş ve AKP Hükümeti dünya genelinde yaşayan Türkler ve yabancılar tarafından da şiddetle protesto edilmişti.

Direnişin sembollerinden sanatçı Memet Ali Alabora’da attığı tweeti nedeniyle Başbakan Erdoğan tarafından hedef gösterilerek linç edilmek istenmişti.Alabora’nın attığı ‘’Mesele sadece Gezi Parkı değil’’ tweeti için takipsizlik çıktı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından geçtiğimiz ay hazırlanan 255 kişilik Gezi Parkı iddianamesinin ekinde yer alan takipsizlik kararında, Ankara emniyet Müdürlüğü’ne elektronik posta yollayan İlker Şahin’in, Alabora’yı ‘Sanal ortamda millete zarar vermek için ortam oluşturmakla suçladığı kaydedildi.

Habertürk
’ten Canan İspir’in haberine göre Şahin’in ‘doğrudan zarar gören sıfatının bulunmadığı’ belirtilen kararda, ortada somut bir şikayet olamaması ve Alabora hakkında verilen daha önceki karar gerekçe gösterildi. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com