Gezi Parkı'nda katliam!

Gezi Parkı'nda katliam!
Taksim'de kan donduran bir kaliam yaşandı!
17 gün önce başlayan Taksim Gezi Parkı direnişinde polisin aşırı derecede biber gazı, tazyikli su, plastik mermi kullanarak 4 insanımızın ölümüne sebebiyet verilmişti. Ölümler 4 kişiyle sınır kalmayarak binlerce hayvan da  telef oldu.
 
Hayvan Hakları İnisiyatifi’nden veteriner hekim Tolga Yazıcı’nın verdiği bilgiye göre, Taksim’de 17 günde biber gazından 8 köpek, 63 kedi, 1.028 kuş öldü.
 
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) temsilcisi Timur Ugan ise birbirinden çarpıcı rakamlar vererek açıklamalar yaptı. Timur Ugan “Gezi Parkı civarında kalan kuşlar da yumurtalarını bırakıp kaçtı.  Biber gazından dolayı yüzlerce hayvanın gözleri kör oldu” dedi.
 
Gaz bombalarının fazla miktarda, zalimce kullanarak sayısız hayvanın ölümüne ve hastalanmasına yol açtığını belirterek şunları söyledi: "Kullanılan bu gazlar yalnızca insanı; kadını, çocuğu, hastayı, yaşlıyı değil doğayı ve hayvanları da sakat bırakan, öldüren maddeler içermektedir. Bu gazlar Gezi Parkı direnişi sırasında da Avrupa’daki tüm stoklardan fazla miktarda zalimce kullanılmış ve sayısız hayvanın ölümüne ve hastalanmasına yol açmıştır." (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com