Gezi Partisi Başkanı'ndan ilk açıklama

Gezi Partisi Başkanı'ndan ilk açıklama
Gezi Partisi Başkanı Cem Köksal ilk açıklamasını twitter üzerinden yaptı.

Kuruluşu birkaç gün önce açıklanan Gezi Partisi'nin başkanı müzisyen Cem Köksal başkan oluşu ve parti teşkilatlanması hakkında ilk kez konuştu.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada neden kendisinin başkan olduğuna açıklık getiren Köksal; "Arkadaşlar, ben Gezi Partisi’nin sadece kurucularından biriyim. Siyasi partiler kanununa göre bir başkan seçilmesi gerekiyordu. Gezi Partisi’nde başkanlık, sözcülük anlamına geliyor. Gezi, herhangi bir lider kabul etmez. Yatayda demokrasi önceliğimizdir.” dedi.

Müzik dünyasında oldukça başarılı ve tanınan bir müzisyen olan Köksal daha önce Öykü Gürman ve Sinemis Candemir gibi ünlü isimlerle yaşadığı birlikteliklerin gündeme geleceği yorumlarına da “Her şeyin farkındayım. Hazırlıklıyım da. İlk saldırılar zor olacak. Ama bu yola her şeyi göze alarak çıktık. Şahsım burada sadece bir sembol” sözleriyle cevap verdi.

Parti logosuna yönelik cinsiyetçi eleştirilere de cevap veren Köksal; "Ön elemelerde kadın figürlü olan da vardı. Ayrıca esas olarak cinsiyetçi yaklaşımdan sıyrılıp o figürü insan olarak görsek sorun kalmaz." derken logonun internet üzerinden halk oyuyla seçildiğini de hatırlattı.

Müzisyen ve sanatçı olan bazı isimlerin de yönetimde yer alacağı partide  tanıtım işlerinden sorumlu başkan yardımcısı oyuncu Teoman Kumbaracıbaşı olacak. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com