Gezi Ruhu bu kez Maltepe'de

Gezi Ruhu bu kez Maltepe'de
Gezi direnişinin sembol isimleri 28 Temmuz'da Maltepe'de bir araya geliyor.

Gezi Parkı direnişinin tüm dinamikleri ve sembol isimleri 28 Temmuz’da Maltepe’de bir araya geliyor. 29 Mayıs’ta Gezi Parkı’nda başlayan ve dalga dalga tüm ülkeye yayılan direnişin tahlili CHP Gençlik Kolları’nın koordinatörlüğünde İstanbul Maltepe Gezi Parkı’nda gerçekleştirilecek. 

28 Temmuz Pazar günü saat 17.00'de düzenlenecek Barış, Demokrasi ve Özgürlük Sempozyumu’nda Mimar Mücella Yapıcı, Anti-Kapitalist Müslümanlar’ın önderi İhsan Eliaçık, Gerçek Gündem Yazarı Barış Yarkadaş, Taksim Dayanışması Üyesi Av. Can Atalay, Prof. Dr. M. Taner Gören, Av. Efkan Bolaç, gazeteci Koray Çalışkan, Roboski Muhtarı Haşim Encü ve yazar Ümit Alan gibi Gezi direnişinin birçok sembol ismi ve dinamiği konuşmacı olarak yer alacak. 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın da katılacağı sempozyum, oluşturulacak Gençlik Kürsüsü ile devam edecek. Her kesimden ve her görüşten gencin düşüncelerini aktaracağı kürsü etkinliğinin hemen ardından ise Anti-Kapitalist ve Devrimci Müslümanlar’ın öncülüğünde yeryüzü sofrası kurulacak. İftar yemeğinin hemen ardından etkinlik, Hilmi Yarayıcı’nın direniş türküleriyle son bulacak. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com