Gezi sahneleri filmden neden çıkarıldı! Beşikçioğlu açıkladı...

Gezi sahneleri filmden neden çıkarıldı! Beşikçioğlu açıkladı...
Hürriyet yazarı Ayşe Arman, 'Behzat Ç. Ankara Yanıyor' filmi ile izleyici karşısına bir kez daha Behzat Komiser karakteriyle çıkacak olan Erdal Beşikçioğlu'yla çarpıcı bir röportaja imza attı.

Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminden çıkarılan sahnelerle ilgili sorulara cevap verdi. Gezi Parkı direnişinden nemalandılar dedirtmemek için söz konusu sahnelerin kesildiğini söyleyen Beşikçioğlu, 'Sadece Ankara değil, Türkiye yanıyor' dedi.

İşte Ayşe Arman'ın Erdal Beşikçioğlu ile gerçekleştirdiği röportajın ilgili bölümü:

 
Behzat Ç. Ankara Yanıyor’ ile bizi yine sarsacaksınız! Yanan, Ankara mı, Türkiye mi?
 
- Türkiye tabii! Ankara yanıyorsa, muhakkak Türkiye de yanıyordur…   
 
Film çok etkileyici. Bir seri cinayeti anlatıyor. Fonda da yakın dönem Türkiye panoraması ve Gezi var. Senaryo, Gezi olaylarından sonra mı yazıldı?
 
-Hayır! Tam tersine iki ay önce yazıldı. Ama enteresan bir biçimde, Gezi’de yaşananlar bizim filmle örtüştü. Senaristimiz Ercan da (Mehmet Erdem), yönetmenimiz Serdar Abi de (Akar) böyledir, sezgileri çok kuvvetlidir, sinir uçları açıktır…
 
İyi de iki ay önce yazılan senaryonun Gezi’yle bu kadar örtüşmesi şaşırtıcı değil mi?
 
- Hem evet hem hayır. Eğer gelişmeleri doğru değerlendiriyorsan, yaşanacak olayları da kestirirsin. Yokuş aşağı son sürat koşuyorsan, düşersin! Serdar Abi’nin sıkıntısı şuydu: “Ulan biz bunu, önceden yazdık ama ‘Gezi’den nemalanmaya çalışıyorlar’ demesinler!” Düşünebiliyor musun o senaryoda, üç takımın forması yan yana eylemdeydi! Ercan’ın iki ay önce yazdığı satırlarda bu var. Gezi’de de aynı şeyi görünce, şok yaşadık! Bir sürü ayrıntıyı sırf ‘prim yapmaya çalışıyorlar’ demesinler diye filmden çıkarttık.

Ayşe Arman'ın röportajının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com