Gezi tasfiyesi devam ediyor

Gezi tasfiyesi devam ediyor
Gezi Direnişi sırasında Dolmabahçe Camisi'ne sığınanlara yardım eden ve Erdoğan'ın açıklamalarına rağmen camide içki içilmedi diyen imam ve müezzin görevlerinden alındı

Sen misin Erdoğan'ın söylediğine karşı çıkan? Erdoğan'ın camide içki içtiler dediği Dolmabahçe Camisi'nin imamı, müezzini ve Beyoğlu müftüsü görevlerinden alınarak başka yerlere verildi.

Gezi direnişi sırasında Erdoğan'ın direnişçilere attığı iftirayı yalanlayarak, Başbakanı yalancı çıkaran Dolmabahçe Camii imamı ve müezzini sürgün yedi.

Hürriyet’ten Yalçın Bayer’in yazısına göre; eylemler sırasında en çok tartışılan isim olan Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi Müezzini Fuat Yıldırım’ın, Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyüne sürüldüğü öğrenildi. Gezi olayları sırasında camide içki içildiği iddia edilmiş, cami müezzini Fuat Yıldırım ise tüm baskılara rağmen içki içilmediğini söylemişti. Fuat Yıldırım bu davranışının bedelini sürgünle ödedi.

İstanbul müftüsünün, “Sen çok yıprandın, seni başka yere tayin edelim” söylemlerine karşı; “Ben hiçbir şekilde yıpranmadım” cevabını vermesinin ardından müfettiş görevlendirildiği ve ‘teftişin selameti’ için müezzin Fuat Yıldırım’ın 6 ay süreyle Kayabaşı köyünde müezzin olarak görevlendirildiği söyleniyor. Dolmabahçe Camisi imamı Halil Necipoğlu’nun tayini ise Zeytinburnu’na yapıldı. Beyoğlu müftüsü Recai Albayrak ise Karadeniz Ereğli’ye tayin edildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com