Gezi teknesinde büyük tehlike!

Gezi teknesinde büyük tehlike!
Marmaris'te bir gezi teknesi yanarak battı...

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde günübirlik tur yapan 'Romeo-1' adlı gulet, Bozukkale açıklarında yanarak battı. Marmaris'ten yola çıkarak kışlamak için Söğüt'e giden teknede bulunan 3 kişi, yardıma gelen bir başka gulet tarafından kurtarıldı.

SEYİR HALİNDEYKEN YANGIN ÇIKTI

Marmaris Limanı'na kayıtlı 22 metre uzunluğundaki 'Romeo-1' adlı gezinti teknesinde, bugün saat 13.30 sıralarında Bozukkale önlerinde seyir halindeyken yangın çıktı. Tekneden telsizle yardım istenmesi üzerine yakın bir mesafede seyreden 'Uğurcan Emir Kaptan' adlı bir başka gulet hemen harekete geçti. Uğurcan Emir Kaptan teknesinde çalışan İbrahim Aslan, teknenin önlerinde seyrettiğini, Bozukkale açıklarına geldiklerinde birden alevleri gördüklerini belirterek, "Yardımcı olmak için yanaşmaya çalıştık. Ancak alevler buna izin vermedi. Teknede bulunan üç arkadaş da, yapacakları birşey kalmayınca denize atladılar ve biz tekneye aldık. Yangının aniden makine dairesinden başladığını söylediler" dedi.

Olay yerine gelen Sahil Güvenlik botu teknenin sahiplerinden ve kaptanı Ümüt Kurum ile personeli Hüseyin Dursun ve Muhittin Aksoy'u alarak Marmaris'e götürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com