Gezi'ye destek veren 82 öğrenci yurttan atıldı!

Gezi'ye destek veren 82 öğrenci yurttan atıldı!
Samsun'da Gezi eylemlerine destek verdikleri gerekçesiyle 82 öğrenci yurttan atıldı.

Atılma gerekçesinde ise "Devletin güvenlik güçlerine karşı gelmek, hakaret etmek, müessir fiilde bulunmak" gibi ifadeler kullanıldı.

1 Haziran günü Gezi Parkında ağaçların kesilmesini ve polisin kullandığı aşırı şiddeti protesto etmek için Samsun'da Atakum Amfi Tiyatrodan AKP ilçe binasına kadar yürüyüş gerçekleştirilmişti. Yürüyüş esnasında polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulunmuş 200’ün üzerinde insan gözaltına alınmıştı.

Gezi eylemlerinden sonra Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu “gezicilere burs, kredi, kalacak yer yok” açıklaması yapmış ancak bu açıklamayı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yalanlamıştı. Samsun’da Gezi Eylemlerine destek amaçlı yapılan yürüyüşlere katılan 82 üniversiteli yurttan atıldı. Öğrenci Kolletktifleri yaptığı açıklamada üniversitelilerin yurt müdürüne neden yurttan atıldıklarını sorduklarında yurt müdürünün “Gezi Eylemlerine katıldığınız için atıldınız, Samsun’da 82 kişi Türkiye genelinde 600 kişi yurttan atılacak” cevabını verdiğini söyledi.

İşte öğrencilerin atılma belgesi:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com