Gezi'ye destek veren araçlara trafik cezası

Gezi'ye destek veren araçlara trafik cezası
Korna çalarak destek verenlere trafik cezası geldiği iddia ediliyor

Gezi eylemleri sırasında birçok araç trafikte ve eylem alanlarındaki gösterilerde korna çalarak destek oldu.

Odatv'nin haberine göre kornayla destek veren araçlara tek tek trafik cezası gönderilmeye başlandı. CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan da konuyla ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Oyan soru önergesinde korna sebebiyle tutuklama yapılıp yapılmadığını ve aynı uygulamanın Başbakanı karşılamaya giden konvoylar için de geçerli olup olmadığını soruyor.

İşte CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan'ın verdiği soru önergesindeki sorular ;

 
   1- Karayolları Trafik Kanununun 72. Maddesinde düzenlenen sesli uyarı ile kamunun rahat ve huzurunun bozulduğu iddiası ile Ankara ve İstanbul’da ayrı ayrı olarak 01.06.2012 – 31.05.2013 tarihleri arasında kaç adet ceza tutanağı düzenlenmiştir? Aynı madde kapsamında yine bu illerde 01.06.2013 – 31.08.2013 düzenlenen ceza tutanağı sayısı nedir?
    
    2- Başbakanı karşılamak amacıyla 06.06.2013 tarihinde Ankara’da gece yarısına kadar devam eden kornalı konvoylar nedeniyle KTK’nun 72. Maddesine istinaden hiç tutanak düzenlenmiş midir?
    
    3- Ankara’daki taksi, dolmuş ve özel halk otobüsleri esnafı tarafından 14.06.2013 tarihinde yasadışı olarak sesli anons ve kornalarla Atatürk Bulvarı üzerinde saatlerce süren gösteriye katılan araçlara Trafik Ceza Tutanağı gönderilmiş midir?
    
    4- Eğer 2. ve 3. maddede sayılan durumlar için ceza tutanağı düzenlenmediyse, Hükümete karşı olan eylemlere sempati anlamında kornalı destek verenlere ceza düzenlenmesi konusunda ilgili birimlere verilmiş yazılı veyasözlü bir talimat var mıdır?
    
    5- Toplumsal olaylara karşı İdari mercilerce böyle bir refleks gösterilmesinin demokratik hukuk devleti anlayışı ile bir ilişkisi var mıdır?
(MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com