Geziye müdahale olacak!

Geziye müdahale olacak!
Başbakan'la görüşen Hülya Avşar, olayların dışarıdan göründüğü gibi olmadığını Gezi'ye müdahalenin olacağını belirtti.

Magazin ünlüsü Hülya Avşar, Taksim Gezi Parkı’nda ağaçlar için yapılan direniş hakkında Başbakan Erdoğan’la görüştü. Görüşmenin en garip tarafı ise, Hülya Avşar 13 ağacı katlettiği için 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Taksim’deki yüz binlerce kişinin üzerinden rol kapma ve reklam yapma arayışı olarak yorumlanan bu görüşme, büyük tepki çekeceğe benziyor. Zira Avşar, Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilmemesi için mücadele veren insanların aksine “ağaç katliamı” yapmaktan mahkemelerde yıllarca yargılandı ve çeşitli cezalara çarptırıldı.

İLK AÇIKLAMA: “BENİ ORADA ANLAYABİLECEKLERİNİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Hülya Avşar, Erdoğan’la görüşmesinin ardından çok ilginç açıklamalar yaptı. Gezi Parkı’na oradakilerin kendisini anlayamayacağı için gitmediğini ifade eden Avşar, 24 saat içerisinde Gezi Parkı boşaltılmazsa müdahale olacağını açıkladı.

Başbakan Erdoğan’la görüşen Hülya Avşar, görüşme sonrası şunları söyledi;

- Başbakan bazı şeyleri anlamakta zorlandığını ifade etti.

- Her iki tarafta da önyargı sözkonusu. Bu kutuplaşmada kimsenin kazanamayacağını herkes biliyor.

- Haksız hiç kimse yok. Herkes haklı fakat her iki tarafı da kullanan bir grup olduğu düşünülüyor.

- Ben kimseyi temsilen burada değilim.

- Başbakan Erdoğan’a şunu söyledim: Ben kendi kızımla olan ilişkimden yola çıktım. Size bir vatandaş, anne ve sanatçı olarak gördüğüm eksikleri söylemeye geldim’ dedim.

- Gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam yoktu.

- (İzlenimlerinizi Gezi Parkı’na gidip paylaşacak mısınız? sorusu üzerine) Ben Gezi Parkı’na sanatçıların gitmesinden yana hiç olmadım. Bu insanlar sanatçı gördükleri zaman, kendilerine destek veren, o heyecanla biraz kendilerini aşma tehlikesi her zaman vardır. Ben Gezi Parkı’na gitmek istemiyorum. Çünkü biliyorum ki ben anlayabileceklerini düşünmüyorum, biliyorum ki konuşturmayacaklar.

- Ama ‘buyur seni bekliyoruz’ derlerse, seve seve giderim.

- Şu yaptığım bana zarar verebilecek bir şey.

- Başbakan’a ‘Biraz bekleyemez misin?’ dedim, sonra bana bir iki örnek verdi. öyle bir örnek verince bu da doğru diyorsunuz.

- Vali sanırım bugün, oradaki gençlerle konuşacak, 24 saat içerisinde çekilen olmazsa, işte bir şekilde müdahale edeceklerini söylediler. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com