Gicik Huzurevi açıldı

Gicik Huzurevi açıldı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Altındağ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gicik Huzurevi'nin açılışını yaptı

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Altındağ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gicik Huzurevi'nin açılışını yaptı.

Gicik köyündeki altı katlı huzurevinin açılışına, Bakan İslam'ın yanı sıra Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik, Ankara Vali Yardımcısı Turan Atlamaz, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Ayşenur İslam, bakanlığın yaşlılara, çocuklara, yoksullara, kadınlara, şehit ve gazilere kol kanat geren bir müessese olduğunu belirtti.

İlk defa kendi iktidarları zamanında sosyal politikalar ve hizmetlerin bir bakanlığa kavuştuğunu ifade eden İslam, "Bu huzurevi gibi bakanlık çatısı altında pek çok müesseselerimiz var. Buralarda çocuklarımıza, yaşlılarımıza, muhtaçlarımıza değerli hizmetler vermeye çalışıyoruz, bütün bunları belediyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yapıyoruz" diye konuştu.

Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki ile tanışıklıklarının eskiye dayandığını anlatan İslam, huzurevi dışında çocuklarla, kadınlarla, engellilerle ilgili bir çok ortak iş yaptıklarını söyledi. 

İslam, Altındağ belediye başkan adayı Tiryaki'ye yerel seçimlerde başarılar diledi.

-"Bu tür tesisleri yapmaya devam edeceğiz"

Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, huzurevinin, belediyenin yaşlılar için yaptığı çok güzel bir müessese olduğunu belirtti.

Altındağ Belediyesinin çocuklara, yaşlılara, engellilere bir çok hizmet gerçekleştirdiğini ifade eden Tiryaki, tesisi Altındağ'ın köyünde hizmete açtıklarını söyledi. Bu tür tesisleri yapmaya devam edeceklerini dile getiren Tiryaki, korumalı işyerlerine örnek olacak bir müesseseyi de en kısa sürede hayata geçirmeyi istediklerini kaydetti.

Yağmur altında yapılan seğmenler halk oyunlarının ardından İslam, açılışını yaptığı huzurevini gezdi ve bir süre yaşlılarla sohbet etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com