Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker:
"Kurulan bütün kumpaslar, bütün kirli ittifaklar, bütün karanlık senaryolar, içeride-dışarıda paralel, dikey ne kadar kirli tezgah ve tuzak varsa bunların birleşmelerine rağmen Allah'ın izniyle 30 Mart'ta milletimiz Recep Tayyip Erdoğan'a, onun partisine,

ÇANAKKALE (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Kurulan bütün kumpaslar, bütün kirli ittifaklar, bütün karanlık senaryolar, içeride-dışarıda paralel, dikey ne kadar kirli tezgah ve tuzak varsa bunların birleşmelerine rağmen Allah'ın izniyle 30 Mart'ta milletimiz Recep Tayyip Erdoğan'a, onun partisine, onun adaylarına destek verdi" dedi.

Açılış ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Çanakkale'de, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Eker, buradaki konuşmasında, yerel seçim öncesindeki sürece işaret etti.

 Eker, "Kurulan bütün kumpaslar, bütün kirli ittifaklar, bütün karanlık senaryolar, içeride-dışarıda paralel, dikey ne kadar kirli tezgah ve tuzak varsa bunların birleşmelerine rağmen Allah'ın izniyle 30 Mart'ta milletimiz Recep Tayyip Erdoğan'a, onun partisine, onun adaylarına destek verdi" ifadesini kullandı.

Tarımda çok büyük projeleri hayata geçirdiklerini, çok önemli reformlar yaptıklarına dile getiren Eker, "Türkiye'nin hiç tarım kanunu yoktu. Bunu pek kimse de bilmez. Türkiye tarım ülkesi diye geçiniyordu, fakat Türkiye'nin tarım sektörünü, stratejisini, çerçevesini ortaya koyacak tarım kanununu AK Parti Hükumeti çıkardı" dedi.

Bakanlığın destekleme politikalarına da değinen Eker, şöyle konuştu:

"Öyle bir destekleme politikası getirdik ki bizden önce bütün Türkiye'nin çiftçilerinin tamamı yılda 1 milyar 800 milyon lira destek alıyordu. 3 milyon tarım işletmesi vardı ve Türkiye, dünyanın üretim itibarıyla 11'inci sırasında yer alabiliyordu. Avrupa'nın da 4'üncüsüydü. Biz desteği bu sene 9,7 milyara çıkardık. Üretim arttı 3 kattan fazla. Şimdi artık Türkiye dünyanın 11'incisi değil 7'nci büyük gücü tarım ekonomisinde, tarımsal hasılasında. Avrupa'nın da 4'üncüsü değil birincisi. Hamdolsun Türkiye tarımsal üretim hasılasını 23 milyar dolardan devraldık, 62 milyar dolara çıkardık. Bunların hepsi projelerle, yeni politikalarla ve stratejilerle oluştu."

 

- "Türkiye mazlumun sesi..."

 

Mehdi Eker, hükümet olarak konuştuklarının, konuşulduğu yerde kalmadığını, AK Parti mensuplarının, başkalarına benzemediğini söyledi.

"Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı ve liderliğinin farkıyla Türkiye önemli bir noktaya gelmiştir; ekonomisiyle, alt yapısıyla, ulaşımıyla tüm sahalardaki bütün varlıklarıyla. Demokratikleşmesiyle, sorunlarıyla hesaplaşabilme kabiliyetiyle" diyen Eker, Türkiye'nin kendine güveni geldiğini belirtti.

Bakan Eker, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye artık sorunlarını konuşabiliyor, meselelerini çözebiliyor, köklü sorunlarına çözüm getirebiliyor. Bir kompleks yok artık. Kendi problemlerini, yaralarını kendisi tedavi edebilecek hale geldi. Bu bir öz güven kazancıdır. Bu çok önemli bir şey. Artık dünyaya, açık bir şekilde, zulmün olduğu her yerde Türkiye sesini yükseltebiliyor. Kimsenin zalime 'zalim' diyemediği yerlerde, Türkiye Cumhuriyeti zalime, 'Sen zalimsin' diyor. 'Sen zulüm ediyorsun, sen çocukları öldürüyorsun' diyor. Onun için mazlumların sesidir. Onun için bütün mazlum coğrafyaların, baskı altındaki yer yüzündeki İslam coğrafyası, Orta Doğu coğrafyası, Balkanlar, Kafkaslar, tarihsel etki ve ilgi alanımızın tamamında, Afrika'da her yerde Türkiye'nin artık gücü, varlığı hissediliyor ve Türkiye'nin Başbakanı bütün bu insanlara umut haline geldi. Tüm bu çabalarda AK Parti teşkilatlarının emeği ve katkısı var."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com