Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakırda:
"AK Parti'nin Diyarbakır'da belediye seçimlerinde kazanacağı başarı, aynı zamanda çözüm sürecine, barışa ve kardaşliğe sahip çıkmanın seçimi ve onun seçim zaferi olacaktır"

DİYARBAKIR (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "AK Parti'nin Diyarbakır'da belediye seçimlerinde kazanacağı başarı, aynı zamanda çözüm sürecine, barışa ve kardaşliğe sahip çıkmanın seçimi ve onun seçim zaferi olacaktır" dedi.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu'nun Kayapınar ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılış töreninde konuşan Eker, 30 Mart'ta Türkiye'nin özlediği barış iklimine kavuşacağı yeni dönemin kapısının aralanacağı seçim olması temennisinde bulunarak, Diyarbakır'ın da bu seçimlerle 15 yıldır özlemini duyduğu hizmetlere kavuşacağını söyledi.

Diyarbakır'ın bu seçimlerle barışın, huzurun, güvenin ve kalkınmanın yanı sıra şehircilik ve belediyecilik alanında da yeni dönemin kapısını açacağını ifade eden Eker, şöyle konuştu:

"Milletimiz, çözüm sürecinin engellenmesi yönünde birtakım kalkışmaların, komploların, tezgahların ne olduğunu biliyor ama Diyarbakır halkı herkesten daha fazla bunun değerini, anlamını biliyor. Bu seçimle Diyarbakır'da, Türkiye'de barışı, çözümü istemeyen ulusal ve uluslararası güçlerin bu hain planlarına en güzel cevabı Diyarbakır'dan vermiş olacağız. AK Parti'nin Diyarbakır'da belediye seçimlerinde kazanacağı başarı, aynı zamanda çözüm sürecine, barışa ve kardaşliğe sahip çıkmanın seçimi ve onun seçim zaferi olacaktır."

Ensarioğlu ise 30 Mart seçimlerinin sıradan olmadığını, Diyarbakır'ın, Türkiye'nin kaderinin yeniden çizileceğini anlattı.

Ensarioğlu,"Varsın, birileri demokratik cumhuriyetten bahsetsin, biz bu cumhuriyeti demokratikleştirmekle muşgulüz. Varsın, birisi 'demokratik özerkliği inşa ediyoruz' desin, biz yerel yönetimleri özerkleştirkmekle meşgulüz. Varsın, birileri siyasi istismarla varlığını sürdürsün, biz bu kenti imarla, inşayla ve projelerle meşgulüz" şeklinde konuştu.

Açılışa, AK Parti milletvekilleri Oya Eronat, Mine Lökbeyaz ve Mehmet Süleyman Hamzaoğulları'nın yanı sıra birçok partili ve vatandaş katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com