Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakırda:
"Sayın Başbakanımız, Türkiye'nin yürek yakan, ocak söndüren, gözyaşına sebebiyet veren, en kanamalı, en problemli, en sancılı meselelerini çözme konusunda tarihsel adım atmıştır"

DİYARBAKIR (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Sayın Başbakanımız, Türkiye'nin yürek yakan, ocak söndüren, gözyaşına sebebiyet veren, en kanamalı, en problemli, en sancılı meselelerini çözme konusunda tarihsel adım atmıştır" dedi. 

Partisinin Sur ilçesi Bağıvar Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Eker, yerel seçimin sadece belediye başkanları ve meclis üyelerinin seçimi olmadığını söyledi.

Yerel seçimin millet tarafından kalıcı çözüm ve barış sürecine dönüştürülmesiyle ilgili tercih yapılacak seçim olduğuna dikkati çeken Eker, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakanımız, Türkiye'nin yürek yakan, ocak söndüren, gözyaşına sebebiyet veren, en kanamalı, en problemli, en sancılı meselelerini çözme konusunda tarihsel adım atmıştır. Bütün inisiyatifi ele alarak, bu manada kalıcı barış ve huzurun ve kardeşlik ikliminin oluşturulabilmesi için Türkiye'de Türk, Kürt, Arap, Zaza, Çerkez, kim varsa tamamını beraber ve kardeşçe yaşayacakları yeni sistemin yerleştirilebilmesi için proje başlatmıştır, çözüm süreci başlatmıştır." 

- "Diyarbakır hak etmediği şekilde mahrum kaldı"

Eker, yerel seçimin ardından Diyarbakır'ın AK Parti'nin belediyecilik anlayışıyla tanışacağını dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hasretle beklediğimiz Diyarbakır'ın köyler ve mahallelerinin çağdaş, modern ve gerçekte yaşanılır mekan ve güzel şehir olması için hangi tür projelerin, hamlelerin olacağını o gün hep beraber göreceğiz. Diyarbakır, belediyecilik hizmetleri için çok bekledi, çok uzun zamandır da bekliyor. Maalesef uzunca süredir bu hizmetlerden Diyarbakır hak etmediği şekilde mahrum kaldı. Şimdi Diyarbakır için bu bir fırsat, bir imkan. Biz Diyarbakırlılar olarak bu fırsatı, imkanı iyi değerlendireceğiz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com