Gidenlerin ardından ağır konuştu

Gidenlerin ardından ağır konuştu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç AKP'den ayrılan millletvekillerini yerden yere vurdu

AKP'deki yolsuzluk depremi gittikçe şiddetini arttırıyor. Ardarda gelen istifalar ve sert eleştiri konuşmalarına Bülent Arınç'tan cevap geldi. Parti yönetiminin disiplin kuruluna sevkettiği Ertuğrul Günay ve Haluk Özdalga'nın sonucu beklemeden istifalarını vermeleri ve giderken yaptıkları eleştirel açıklamalar Arınç'ı fena kızdırmışa benziyor.

"Bilmem nereye kadar yolunuz var demem" diyerek aslında söylemek istediğini içinde tutan Arınç özellikle uzun süredir muhalif olan ve 'Kibirleriyle yürüyorlar, başarılar' diyen Ertuğrul Günay'a sert çıktı.

"Bazı milletvekili arkadaşlarımızın Ak Parti ’den istifa açıklamaları geldi. İzmir’de sordular da, "Manisa için geliyorum" dedim. Belki onlar da Manisa’ya gelmiş olabilirler. Şimdi, "Oh olsun iyi ki gittiler" dersem kendime saygısızlık etmiş olurum. "Bakan yaptığımız zaman iyiydi de şimdi mi kötü oldu" diyebilirsiniz. Onlar bizim zenginliğimizdi. Belki cürümleri kadar onlardan mahrum kalmış olduk. Üzülmemek elde değil. Kalsalardı çalışsalardı, emaneti en azından önümüzdeki seçimlere kadar götürselerdi." diyen Arınç daha önce istifa eden Erdoğan Bayraktar'a da isim vermeden cevap verdi.

'Başbakan da istifa etmeli' diyen Bayraktar'ı da hedef alan Arınç; " Bir milletvekili yapacağı her hareketin hükümetimize, partimize zarar verip vermeyeceğini düşünmek zorunda. Zarar verecekse kendini feda edecek. Yıllarca en yakınında bulunup, “Başbakan da yargılanmalı” demenin, yada 45 senelik okul arkadaşlığından sonra “başka sebeplerle istifa ettim” demenin veya kendi partilerinden vekil olma imkanını bırakın yüzüne bile bakılmadıkları halde milletvekili olma imkanına kavuşanların yaptıklarına teşekkür ederiz. Ama son yaptıkları yanlış olmuştur." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com