GİMSAN A.Ş. ile ilgili şirketlerin davaları sonuçlanıyor

GİMSAN A.Ş. ile ilgili şirketlerin davaları sonuçlanıyor
Davalar Sonuçlanırken GİMSAN A.Ş. ile İlgili Şirketlerde Yönetici ve Bu Şirketlerin Avukatı da Olan Mehmet Rüştü Kırmacıoğlu Yönetimlerdeki Görevlerinden ve Avukatlık Görevinden de İstifa Etti.

Davalar Sonuçlanırken GİMSAN A.Ş. ile İlgili Şirketlerde Yönetici ve Bu Şirketlerin Avukatı da Olan Mehmet Rüştü Kırmacıoğlu Yönetimlerdeki Görevlerinden ve Avukatlık Görevinden de İstifa Etti.
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'ndan satın aldıkları GİMSAN A.Ş. hisseleriyle ana şirket Gediz Gimsan A.Ş. ve bağlı kuruluşların yönetimini ele geçiren İstanbul'lu yöneticilerin, eski yöneticiler (idare heyeti ve murakıplar) hakkında açtıkları davalardan Gessan A.Ş. ve Gediz Gimsan Holding A.Ş. ile MBT A.Ş. arasındaki dava da sonuçlanarak; davanın görüldüğü TC İstanbul 9. Asliye Ticaret Mahkemesi, (Esas-Karar No: 2006/91 Esas 2010/642) davanın karar hükmünü açıklamıştır.
HÜKÜM. Gerekçede açıklanan nedenlerle:
1-)Yerinde olmayan davanın reddine.
2-)Alınması gerekli 17.15 TL. harcın peşin alınan 4.759.50 TL 5/6 harçtan mahsubu ile fazla yatırılan 4.742,35 TL harcın karar kesinleştiğinde ve istem halinde davacıya iadesine.
3-)Davalılar yararına Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince hesap takdir olunan 22.801,99 TL avukatlık ücretinin davacıdan alınarak davalılara verilmesine.
4-)Davacı tarafından yapılan yargılama giderlerinin üzerinde bırakılmasına.
Dair, taraf vekillerinin yüzüne karşı Yargıtay yolu açık olmak üzere oy birliği ile verilen karar açıkca okunup usulen anlatıldı.
Gimsan A.Ş. ile ilgili davaların bu şekillerde sonuçlanma safhasında ki; Gimsan A.Ş. ve ilgili şirketlerde yönetim kadrolarında olan ve aynı zamanda bu şirketlerin ve bu davaların avukatı bulunan Mehmet Rüştü Kırmacıoğlu, 02.03.2011 tarihi itibariyle tüm görevlerinden istifa etmiştir.
Bu istifa üzerine yönetim, Gediz-Gimsan Gediz İplik ve Mensucat Sanayii A.Ş. (Özel Durum Açıklaması (Genel)) başlığı altında bir açıklama yapmıştır.
AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Şirketimizin Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Rüşdü Kırmacıoğlu, 02.03.2011 tarihinde tebliğ almış olduğumuz 28.02.2011 tarihli dilekçeleri ile şirketimiz ve bağlı ortaklıklarımızdaki aşağıda belirtilmiş olan görevlerinden ayrıldığını bildirmiştir.GİMSAN GEDİZ İPLİK VE MEN.SAN.A.Ş.YÖNETİM KURULU ÜYESİ - ŞİRKET AVUKATI - DENETİM KURULU VEKİLİGESSAN GEDİZ ET VE SÜT SANAYİ A.Ş.YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMICISI - ŞİRKET AVUKATI - DENETİM KURULU VEKİLİYAPISAN YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.YÖNETİM KURULU ÜYESİ - ŞİRKET AVUKATI - DENETİM KURULU VEKİLİGEDİZ KONFEKSİYON-GEDİZ KONFEKSİYON SAN.VE TİC.A.Ş.ŞİRKET AVUKATIYukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com