"Girişimci Havuzu" projesi

Girişimci Havuzu projesi
Gaziantep'te proje kapsamında yeni iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi

GAZİANTEP (AA) - "Girişimci Havuzu" projesi kapsamında yeni iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödül verildi.

Gaziantep Ticaret Odası'nın (GTO) koordinatörlüğünü yürüttüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu’nun oluşturduğu projenin ödül töreni, GTO'da gerçekleştirildi.

Vali Erdal Ata, törende, Gaziantep'te girişimci sayısının çok olmasının kent sanayisinin gelişmesinde önemli rol oynadığını söyledi.

TOBB Gaziantep Girişimciler Kurulu Başkanı Cengiz Konukoğlu da yaklaşık bir yıl önce başlayan proje çerçevesinde düzenlenen yarışmaya 64 kişi başvurduğunu söyledi.

Finale kalan 5 kişinin projelerini anlatacağını ve jüri tarafından değerlendirileceğini belirten Konukoğlu, "Aslında bu bir yarışma değil, biz bugün birinciye sadece olaya renk katmak adına birincilik ödülü vereceğiz. Aslında bu bir yarışma değil. Bizim kimseyi yarıştırmaya niyetimiz yok. Biz burada bu havuzdan diğer kurumlara girişimci tahsis etmek amacıyla kurulduk" dedi.

Konukoğlu, havuzla yeni iş fikirlerini bir araya getirmeyi, nitelikli olanları, tarafların ortak kararıyla finanse etme ve teknik danışmanlık sağlayarak hataya geçirmesine yol göstermeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Jüriliğini, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Cihan Elektrik Stratejik Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan Çeşmeli, DuPont Türkiye, İnovasyon Merkezi Müdürü Mehmet Demiray, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanı Fatih Yülek'in yaptığı yarışmada, birinciliği üç boyutlu yazıcı projesiyle Ali Kılıç kazandı. 

Kılıç'a 20 bin liralık hediye çekini, Vali Ata takdim etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com