Girişimci işadamlarından toplantı

Girişimci işadamlarından toplantı
Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneği (EGSİAD) bünyesinde kurulan Genç İşadamları Komisyonu (GİK) Başkanı Servet Keskin, Türkiye'nin geleceği ve ekonomik anlamda daha refah bir seviyeye ulaşması için genç işadamlarına büyük görevler düşt

 Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneği (EGSİAD) bünyesinde kurulan Genç İşadamları Komisyonu (GİK) Başkanı Servet Keskin, Türkiye'nin geleceği ve ekonomik anlamda daha refah bir seviyeye ulaşması için genç işadamlarına büyük görevler düştüğünü söyledi.
Keskin, tanıtım toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Genç İşadamları Komisyonu'nun kuruluş amacının genç girişimcileri ülke ekonomisinde etkin ve söz sahibi yapmanın yanı sıra özelde Eskişehir'de genç girişimcilere yeni ufuklar oluşturmak olduğunu söyledi. İş dünyasına yön veren ve bu konuda önemli tecrübeleri bulunan işadamlarını kente getirerek, onların bilgi birikim ve tecrübelerinden genç girişimcileri faydalandırmayı amaçladıklarını ifade eden Servet Keskin, 'Türkiye'nin geleceği ve ekonomik anlamda daha refah bir seviyeye ulaşması için genç işadamlarına büyük görevler düştüğüne olan inancımızla, genç girişimcilerin kendilerini daha iyi yetiştirmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için düzenleyeceğimiz seminerler ve kişisel gelişim programları ile işadamlarımıza bu yönde önemli kazanımlar sağlayacağımızı düşünüyorum. Biz geleceğimizin Türkiye'sinin ekonomik anlamdaki mimarları olacağına inandığımız genç işadamlarımızı bir araya getirerek onların birbirleri ile hem iş alanında, hem de sosyal alanlarda paylaşımlarda bulunmalarını arzu ediyoruz. Komisyonumuzun bu alanlarda da önemli çalışmalara imza atacağının müjdesini de vermek istiyorum' dedi.
Toplantıya katılan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan ise, Türkiye'de ve Eskişehir'de yaşanan ticari gelişmeler hakkında bilgi vererek, zamanın önemli bir obje olduğunu, ülkenin ve kentin kalkınması için çalışmalar yapılması gerektiğinden bahsetti. Karacan, 'Eskişehir'e gelecek yatırımlar ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Yurtdışından bir çok heyet kente gelmeye başladı. Gelen yatırımlar, bu kentin gelişimine, ekonomisine katkı sağlayacak.
Kente yatırımcının gelmesi için çalışmak zorundayız. Zamanımızı bir birimizi eleştirerek, ötekileştirerek değil, birbirimizi severek yapmak zorundayız. Kıskanmadan, kaynaşarak kente hizmet etmek zorundayız. Hükümetin başlattığı 'Kriz varsa çare de var' projesi ses getirdi. En fazla altın ihracatı yapan ülke konumuna geldik. Bunun en büyük sebebi, yastık altındaki altınlar piyasaya çıktı.
Araç kredileri düşerken, araç satışlarında büyük artışlar kaydedilmektedir. Ekonomide yükselme endeksi görülmektedir' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com